שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

שדה התעופה בהרצליה ימשיך ויסומן כ"שדה זמני" בתוכנית המתאר המחוזית

לאחר חמש שנים תשוב המועצה הארצית ותשקול את הנושא מחדש. נציגי העירייה ביקשו לבטל את השדה המהווה לדעתם מפגע בטיחותי לאור מיקומו בלב העיר

כתב כלכליסט 11:1115.10.09

שדה תעופה בהרצליה ימשיך ויסומן כ"שדה זמני" בתכנית המתאר המחוזית תל אביב, כך נמסר היום (ה') בהודעת משרד הפנים. "המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, בראשות מנכ"ל משרד הפנים, גבריאל מימון, החליטה ששדה התעופה הרצליה יוסיף ויסומן 'כשדה זמני' בתכנית המתאר המחוזית תל-אביב, תמ"מ 5".

 

עוד נמסר בהודעה כי המועצה קבעה שהשדה ימשיך ויסומן כ"שדה זמני" בתכנית המתאר המחוזית, וכי לאחר חמש שנים תשוב המועצה הארצית ותשקול את הנושא, "לאחר שיובאו בפניה התנאים והנסיבות העדכניים לאותה עת".

 

"נציגי עיריית הרצליה ביקשו לפעול לביטולו של השדה, המהווה לדעתם מפגע בטיחותי לאור מיקומו בלב העיר ובעיקר בשל פעילות בתי הספר לטיסה בו", נמסר בהודעה, "מנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום, דחה בתקיפות את סוגיית הבטיחות והביע עמדתו בדומה לעמדת רשות שדות התעופה, לפיה יש לאפשר את המשך פעילותו של שדה התעופה במקומו הנוכחי".

 

"המועצה הארצית הסתמכה על החלטת הממשלה שאימצה את המלצות ועדת בודינגר - הוועדה הציבורית לבחינת תכנית אב לשדות תעופה בישראל. בהחלטתה הקימה הממשלה צוות מקצועי הבוחן את שדה תעופה עין שמר כשדה חלופי להרצליה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x