$
רכב

המטרה החדשה של גנבי הרכב: לוחיות רישוי

ל"כלכליסט" נודע כי חברות הייטק הודיעו לאיגוד קציני הבטיחות בתעבורה על גניבתן של לוחיות רישוי ממכוניות ליסינג כדי שישמשו לצורך הסוואתן של מכוניות גנובות

תומר הדר 16:0013.10.09

לגנבי הרכב יש מטרה חדשה: לוחיות רישוי. ל"כלכליסט" נודע שבשבועות האחרונים דיווחו כמה חברות הייטק לאיגוד קציני הבטיחות בתעבורה על גניבתן של לוחיות רישוי ממכוניות ליסינג כדי שישמשו לצורך הסוואתן של מכוניות גנובות.

 

ממסמך של איגוד קציני הבטיחות שהגיע לידי "כלכליסט",

חלק מגנבי לוחיות הזיהוי אינם גנבי רכב, אלא בעלי מכוניות מדגמים זהים למכוניות שמהן נגנבו הלוחיות, ואלה משתמשים בלוחיות הרישוי הגנובות כדי להתחמק מתשלום עבור נסיעה בכביש חוצה ישראל ומתשלום של קנסות בגין נסיעה במהירות מופרזת. בהודעתו קורא האיגוד לנהגים שלוחית הרישוי שלהם נגנבה לדווח על הגניבה למשטרה ולתעד את הגנבה.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי לאחרונה חלה עלייה בגניבות של מכוניות השייכות לחברות ליסינג, בעיקר מן השנתונים 2007 עד 2009. הסיבה העיקרית לכך היא שכפולי מפתחות. לדברי בכירים ביחידת אתג"ר המשטרתית, לאחרונה השיגו כנופיות גנבי רכב השוהות בשטחי הרשות הפלסטינאית מכונות לשכפול מפתחות של רכבים מדגמים שנהנים מפופולאריות גבוהה בחברות הליסינג. תופעת שכפול המפתחות ביטלה כמעט לחלוטין את תופעת ההתפרצויות לבתים כדי לגנוב מפתחות רכב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x