$
בארץ

בעקבות המהומות בירושלים: המשטרה עצרה את השייח ראאד סאלח

המעצר בוצע לצורך חקירה על רקע התבטאויותיו של מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בעניין המהומות סביב מסגד אל אקצה בעיר העתיקה

איתי הר-אור 19:5506.10.09

לאחר התייעצות בין מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, פרקליט המדינה, משה לדור, ומפקד מחוז ירושלים של המשטרה, ניצב אהרון פרנקו, הוחלט על מעצרו של מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סאלח.

 

המעצר בוצע לצורך חקירה על רקע התבטאויותיו בימים האחרונים בעניין

המהומות סביב מסגד אל אקצה בעיר העתיקה בירושלים. מהמשטרה נמסר כי מדובר לכאורה בהתבטאויות ורצף של הסתה והמרדה לאורך זמן, ולא עקב אירוע נקודתי.

 

השייח סאלח נעצר בעת ששהה עם כמה עשרות מתומכיו על גג של מבנה במזרח ירושלים. המעצר בוצע על ידי בלשי מפלג המיעוטים בימ"ר ירושלים, ועל פי הדיווחים לא גילה סלאח כל התנגדות . משם הועבר לחקירה במפלג המיעוטים בתחנת המשטרה במגרש הרוסים שבמרכז העיר. 

 

המשטרה הדגישה כי היא בעשייתה היא פועלת בצורה נחושה ושוויונית כדי לאפשר את חופש הדת והפולחן לכל הדתות, ולמנוע מקיצונים בודדים להפר את הסטטוט קוו ולפגוע במרקם החיים. מלשכת השר לבטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', נמסר כי השר הנחה את המשטרה להמשיך באכיפה בלתי מתפשרת של החוק. אהרונוביץ' הוסיף כי יפעל בכל אמצעי החוק על מנת למנוע ולעצור כל גורם המשתלח ומסית כנגד המדינה.

 

חרף הודעת המשטרה כי מדובר במעצר על רקע מתמשך של הסתה, ההערכות הן כי מה שבסופו של דבר הביא להחלטה לעצור את מנהיג הפלג הצפוני הן המהומות שהתחוללו בימים האחרונים ברחבי ירושלים בעידודם של אנשי דת ערבים, שטענו כי ישראל מבצעת חפירות ובנייה תחת מסגד אל אקצה כחלק ממטרתה להשתלט על ירושלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x