$
משפט

הישג בייצוגית: הנהלת בתי המשפט תפסיק לגבות מס מאגרות בתי משפט

מדובר על 1.3 מיליון שקל בשנה שרשות המסים החליטה לוותר עליהם כדי לא לחייב את מי שפטור

מארק שון 13:2701.10.09

הנהלת בתי המשפט הודיעה אתמול (ד') כי תפסיק לגבות מס הכנסה מהפרשי ההצמדה המשולמים במקרים של החזר אגרת בתי המשפט. ההודעה נמסרה במסגרת תביעה ייצוגית שמתנהלת כנגדה מאז יוני האחרון, במסגרתה טענה שרה הורוביץ כי ניכוי המס נעשה שלא כדין.

 

מי שהגיש תביעה לבית המשפט מחוייב

באגרה הנגזרת מגובה התביעה, לעיתים אגרה זו מוחזרת מסיבות שונות, ביניהן מצב כלכלי של התובע. הייצוגית, שהוגשה על ידי עו"ד אבי גורמן, התייחסה לניכוי מס במקור מהפרשי הצמדה וריבית המתלווים לאגרות המוחזרות, במידה והאגרה מוחזרת. התובעת טענה באמצעות עוה"ד דורון רדעי וניצן גדות ממשרד רדעי-גדות ועוה"ד זיו שרון וניר הורנשטיין ממשרד אלתר, כי הנהלת בתי המשפט ניכתה מס בשיעור של 45% מסכום הפרשי ההצמדה, למרות שבסוף 2008 שיעור הניכוי הופחת ל-20%.

 

מהודעתה של הנהלת בתי המשפט עולה, כי לאור העובדה שלחלק שמקבל את ההחזרים לא מדובר על כספים המהווים חלק מפעילות העסק הרי שהפרשי ההצמדה פטורים ממס. מבדיקה שנערכה התברר כי הסכום הכולל המועבר לרשות המיסים - אלה החייבים במס ואלה הפטורים - הוא כ-1.3 מיליון שקל לשנה, ורשות המסים החליטה שהיא מוכנה לוותר על הניכוי בכל המקרים.

 

במכתב ששלחה רשות המסים לפני כשבועיים למנהל בתי המשפט, משה גל, נכתב כי יש להפסיק באופן מיידי את הניכוי במקור המבוצע מהפרשי הצמדה שצומחים מפקדונות, אגרות וקנסות המוחזרים ליחידים. המדיניות החדשה אינה משנה דבר לגבי חברות שמהן יש להמשיך ולגבות מס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x