$
תיירות

זהירות כייס: אתרי התיירות הומי הכייסים

בירות אירופה מהוות כר פורה לכייסים, כך על פי אתר הנסיעות TripAdvisor. מה לעשות? להיזהר מ"טקטיקות הסחה" ולא להניח את הארנק בכיס האחורי של המכנסיים

יסמין גיל 20:5130.09.09

אתרי תיירות הפתוחים לקהל הרחב בבירות אירופה, הינם מוקדי המשיכה המרכזיים לכייסים, כך עולה מבדיקה שערך אתר הנסיעות TripAdvisor בקרב עורכיו וגולשיו.

 

"כייסות זו אמנות, והגם ששוד יכול לקרות בכל מקום, בבית או בחו"ל, אתרי תיירות הומים, מהווים כר פורה לכך", אומרת אמילי

הרסט, דוברת TripAdvisor, "דרכון, מצלמה וכרטיס אשראי הם מוצרים אטרקטיביים לכל גנב זריז-ידיים".

 

בין האתרים הומי-הכייסים, כך על פי האתר, שדרת לס רמבלס בברצלונה, אזור הפנתיאון ומזרקת פונטנה די טרבי ברומא, גשר צ'רלס בפראג, שוק הפשפשים אל-רסטרו במדריד, ממרגלות מגדל אייפל ועד מדרגות בזיליקת הלב הקדוש-סַקְרֵה קאר בפריז, וכן האזור שבו עומד הפסל "דוד" של מיכאלאנג'לו בפירנצה. גם תחנות הרכבות התחתיות ואזורי המוזיאונים, ההומים תיירים, הינם בהתאם - הומים בכייסים.

 

בבואיינוס איירס, מסתבר, ישנה שיטת כיוס מוזרה למדי: אם תרגישו לפתע ב"לשלשת ציפורים" המוטלת על בגדיכם, סביר להניח שזהו חרדל, שמקומי נחמד יגיע עם מפית ויציע "לנקות". עוד ערים שבהן יש להיזהר מכייסות: אתונה, אמסטרדם והאנווי בירת וייטנאם.

 

האתר מספק גם עצות לזהירות מכייסים: כך למשל, חשוב לא להניח ארנק ומסמכים בכיס האחורי של המכנסיים, אזור שמהווה מטרה קלה מידי עבור גנבים. יש לשים לב ל"טקטיקות הסחה", כמו מישהו שמפיל לידכם דבר מה. כייסים בדרך כלל פועלים בזוגות או בקבוצות, כך שצריך להיזהר גם מכך, אגב גם אם הם ילדים או מבוגרים. בכל מקרה, לפני יציאה לטיול, כדאי לרוקן את הארנק הקבוע עד כמה שניתן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x