$
רכב

משרד התחבורה מכריז מלחמה על הקורקינטים הממונעים

שר התחבורה, ישראל כץ, מינה צוות בין-משרדי שיגבש תוכנית אכיפה מקיפה כנגד משווקים ובעלי עסקים המוכרים את הקורקינטים שאסורים בייבוא לישראל

שרון ביידר 16:5123.09.09

שר התחבורה ישראל כץ מינה צוות בין-משרדי שיגבש תוכנית אכיפה מקיפה כנגד משווקים ובעלי עסקים המוכרים את הקורקינטים שאסורים בייבוא לישראל.

 

הצוות הבין-משרדי בראשותו של משה ימיני יגיש את מסקנותיו עד ה-1 בדצמבר 2009. על פי הקריטריונים שקבע משרד התחבורה ניתן לייבא
לארץ קורקינט חשמלי, ובלבד שמשקלו המקסימאלי אינו עולה על 12 ק"ג ומהירותו המקסימאלית היא 12 קמ"ש לכל היותר. עוד נקבע כי על הקורקינט להיות בעל הספק שלא יעלה על 100 וואט.

 

במשרד התחבורה מדגישים כי קורקינטים ממונעים שאינם עונים על הקריטריונים שנקבעו, בהם כל סוגי הקורקינטים המונעים על ידי בנזין, סולר או גז אסורים בשימוש בישראל.

 

הצוות הבין-משרדי יגבש תוכנית להגברת האכיפה גם בקרב רשויות המכס בנמלי ישראל ויבצע מבצעי אכיפה כנגד היבואנים של הכלים האסורים. במשרד התחבורה ציינו כי בשנה האחרונה הוחרמו מאות קורקינטים ממונעים בלתי חוקיים.

 

בישיבה במשרד התחבורה סוכם כי משטרת התנועה תגביר את האכיפה כנגד קורקינטים בלתי חוקיים הנוסעים בכבישים ובמדרכות, ותפעל להחרים כלי רכב אלה ולהטיל קנסות כנגד בעליהם.

 

הודעת משרד התחבורה מגיעה יום לאחר שתושב תל אביב נהרג בעת שנסע על קורקינט ברחוב מסילת ישרים בתל-אביב ללא קסדה, והתנגש במראה של מכונית חונה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x