$
משפט

בלעדי: צעד נוסף לקראת הקמתו של בית משפט כלכלי

שר המשפטים אישר את הפצת תזכיר החוק להקמת בית המשפט

צמרת פרנט 08:3622.09.09

שר המשפטים, יעקב נאמן, אישר בסוף השבוע שעבר למשרד המשפטים להפיץ לציבור באופן רשמי את תזכיר החוק להקמת בית המשפט. כך נודע ל"כלכליסט". מי שטיפל עד כה בפרסומים על אודות תזכיר החוק היתה רשות ניירות ערך, שהיו"ר שלה, זוהר גושן, עמד מאחורי ההצעה.

 

הפצת התזכיר לציבור

היא חלק מהפרוצדורה המחייבת את הפיכתו של מתווה בית המשפט הכלכלי להצעת חוק, שאמורה לעלות להצבעה במושב החורף הקרוב של הכנסת שייפתח באוקטובר. התאריך האחרון להגשת הערות הציבור לתזכיר הוא 11 באוקטובר, ולאחריו יישקלו ההערות ותגובש סופית הצעת החוק.

 

מטרת החוק המוצע היא לשכלל את האכיפה הפלילית, המינהלית והפרטית בתחום דיני ניירות ערך ודיני חברות. על פי התזכיר, תוקם מחלקה כלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב ותכלול שלושה שופטים. המחלקה תרכז את כלל ההליכים הפליליים והאזרחיים הנוגעים לדין הכלכלי בחברות פרטיות וציבוריות, לרבות עתירות מינהליות בקשר להחלטות רשות ניירות ערך, החלטות הבורסה לניירות ערך והחלטות רשם החברות, ערעורים על החלטות ועדת משמעת לפי חוק הייעוץ וכן תביעות אישיות, ייצוגיות ונגזרות בתחומים האמורים.

 

יועץ שר המשפטים, עו"ד גיל סלומון, מסר ל"כלכליסט": "מאז כניסתו של שר המשפטים לתפקידו הוא עומל קשות למציאת פתרונות להקלה בעומס בבתי המשפט. חלק מהשינוי שהשר מתכוון לחולל במערכת כולל גם עניין את בית המשפט הכלכלי שהשר נחוש לקדמו תוך בחינת כל הסוגיות הכרוכות בדבר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x