$
סביבה

בלעדי: חברת החשמל תעביר טכנולוגיה ירוקה לאקרו

אקרו תשתיות סביבה, שבבעלות צחי ארבוב וארז גיל, עוסקת בטיפול בשפכים ובחומרים מסוכנים, ומפתחת אנרגיה חלופית לפרויקטים בחו"ל הזוכים לתמיכת האיחוד האירופי

ליאור גוטמן ורויטל חובל 08:2015.09.09

חברת החשמל עתידה לחתום בימים הקרובים על חוזה לשיתוף פעולה עם אקרו תשתיות בתחום ההתייעלות בשימוש באנרגיה - כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת שיתוף הפעולה תעביר חברת החשמל טכנולוגיות וידע לקידום פרויקטים של אקרו תשתיות סביבה, בעיקר באירופה.

 

אקרו תשתיות סביבה היא

חברה־בת של קבוצת אקרו גרופ, חברה פרטית הנשטלת על ידי אנשי העסקים צחי ארבוב וארז גיל. אקרו תשתיות סביבה עוסקת בטיפול בשפכים במים, בחומרים מסוכנים, בפסולת ביתית ובפיתוח אנרגיה חלופית וביישום תוכניות חיסכון באנרגיה. עיקר פעילותה ומאמציה רוכזו בשנים האחרונות בחו"ל, בפרויקטים שנהנים ממימון של האיחוד האירופי. לאחרונה השלימה החברה ארבעה פרויקטים לטיפול בשפכים תעשייתיים ובשפכים עירוניים בשיטת MBR, המבוססת על סינון שפכים עירוניים באמצעות ממברנות.

 

הפרויקטים, בהיקף כולל של כ־150 מיליון שקל, הוטמעו במפעלים גדולים בארץ ובחו"ל, לרבות טורקיה.

המתקנים כוללים מערכות שנועדה להביא לחיסכון באנרגיה, ושפותחו באקרו תשתיות.

 

פחות מגבלות באירופה

 

בכיר המקורב לחברת החשמל הסביר את ההיגיון העסקי בשיתוף הפעולה בין החברות: בישראל חלות על חברת החשמל מגבלות בהעברת ידע בהיותה מונופול בישראל, ואולם בחו"ל המגבלות פחות חמורות. עובדה זו מאפשרת לחברת החשמל להשתתף בקידום פרויקטים בתחום תשתיות האנרגיה. עוד נודע ל"כלכליסט" שהמהלך קיבל לאחרונה את אישורם של הגורמים הממונים על חברת החשמל ברשויות החוק בישראל.

 

לדברי ארז גיל, מבעלי קבוצת אקרו, שיתוף הפעולה עם חברת החשמל טומן פוטנציאל רב: "מדובר בפריצת דרך חשובה ביותר שלנו בשוק האירופי, הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט המימוני".

 

בחברת החשמל סירבו להגיב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x