$
אנשי השנה תש"ע

אילן בן דב: אני עוד צריך להוכיח

תאמינו או לא, בן דב לא חושב שרכישת פרטנר היתה ההישג הכי גדול שלו השנה

אילן בן דב 07:2917.09.09
כששמעתי שפרטנרעומדת למכירה לא התרגשתי מזה. זה היה תהליך עד שנכנסתי לזה, וגם אז כל הזמן אמרתי לעצמי: "אלוהים, אנא מלא משאלותיי לטובה". רוצה לומר "בהנחה שזה טוב - מלא משאלותיי". הרי כשקורים דברים אנחנו עוד לא יודעים אם הם טובים או רעים. ככה, חשבתי לעצמי, אם זה טוב זה יקרה. אם זה לא יקרה - גם טוב. אין אטצ'מנט, אין קשר רגשי. מאוד רציתי את זה, שלא ישתמע אחרת, הייתי מאוד ממוקד, אבל אמרתי לעצמי שאם לא - גם בסדר.

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גם ככה זו היתה שנה מהמורכבות שהיו לי בחיים העסקיים, והיא התחילה בפחד גדול. בתקופת החגים בשנה שעברה התפרץ משבר הבנקאות האמריקאי, ומצא אותי עם חשיפה של כמיליארד שקל בסקיילקס וחשש אמיתי לעתיד הכלכלה העולמית - רק בסוף השנה נמצא הייעוד של הכסף הזה. אז היה שיא השפל בחגים, אבל העולם הרבה יותר אופטימי היום. המשק הישראלי הוכיח בגרות במהלך כל השנה הזו - קברניטי המשק, הקהילה העסקית - כולם הפגינו יציבות. מבחינתי, היונה שחזרה עם עלה הזית, מה שהחזיר את הביטחון סופית, היתה העלאת הריבית של הנגיד.

 

במהלך השנה הזו לא היתה נקודה אחת שבה הרגשתי שהרוח משתנה עבורי. עברנו משיא השפל לשיא האופטימיות בלי שאני אתן לזה להשפיע עליי ממש. כמו שלא נתתי לעצמי להיות בדיכאון בתחילת השנה, כך אני גם לא מרשה לעצמי להיות באופוריה עכשיו. השיא האמיתי של השנה שלי, אני חושב, הוא הולדת בתי הרביעית, אלה. אחר כך נמצאת הפעילות המדהימה של לוטוס, שמעלה את המודעות לבריאות השן ומטפלת באלפי ילדים, ואיתה עסקת פרטנר.

 

מעמד החתימה מעמד החתימה

 

במהלך השנה הזו עשינו נפלאות מהבחינה העסקית. מבחינתי, ההישג הגדול הוא חתימת העסקה, לא הדרך עצמה. יום החתימה, הדרך שבה זה נעשה - הכל שימח אותי מאוד, אבל מצד שני מיד הרגשתי שזו אחריות כבדה. ערבוב כזה, של שמחה ואחריות. זה היה מאוד מורכב. ירדתי מהמטוס והמשכתי לעבוד, כשאני קורא את הכותרות בעיתונים בספקנות רבה.

רק ההנפקה נתנה גושפנקה לנכונות של העסקה, השוק אמר את דברו ואמר שעשיתי טוב. אני כל הזמן מזכיר לעצמי שהעבודה האמיתית עוד לא החלה, והיא תתחיל רק כשנסיים את העסקה בתקופה הקרובה.

 

כשאמרו לי שאני בנבחרת אנשי השנה הרגשתי קצת נבוך. יש ברשימה אנשים שעשו דברים נפלאים השנה, כל אחד בתחומו. מבחינתי, אני עוד צריך להוכיח.

 

לעמוד אנשי השנה של "כלכליסט" לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x