$
אנשי השנה תש"ע

ללכת עם האמת שלי

בעלת השליטה בבנק הפועלים הוכיחה השנה שהיא אשת עסקים קשוחה שאינה פוחדת. כשהרגישה שהיא צודקת, לא חששה להתייצב נגד האיש החזק ביותר במשק, הנגיד סטנלי פישר. שרי אריסון מסכמת 5 תובנות שהגיעה אליהן בשנה שחלפה

שרי אריסון 07:2917.09.09

אמת

 

התובנה הראשונה והחשובה מכולן: ללכת עם האמת שלך. ללא פשרות, ללא פחד, גם אם אתה נתקל בהתנגדויות ובתגובות ציניות, כי האמת האותנטית באה מהמקום הכי פנימי - מהמהות שלך.

 

גבולות

 

השנה הבנתי כמה חשובים הגבולות שאנו שמים לעצמנו ולאלו שסובבים אותנו. מי שיודע לשים גבולות - לעצמו קודם כל - יודע להציב גבולות גם בארגון או בעסק שהוא מוביל.

 

שרי אריסון שרי אריסון צילום: אוראל כהן
אחריות

 

עוד תובנה, שנולדה כתוצאה מקריסת הבנקים בעולם: אני מאמינה שאותה קריסה התרחשה בגלל היעדר ערכים וניסיון לייצר רווח מיידי, ללא כל אחריות. הדבר הזה חיזק את החזון שלי - להביא ערך מוסף לכל העסקים שאני מובילה: של אחריות כלפי העובדים והלקוחות, של אחריות כלפי הסביבה וכלפי כדור הארץ. אני מאמינה שבצד המקצועיות והראייה העסקית חייבים לבוא ערכים שייטיבו עם הארץ והעולם, וכמובן שבסופו של דבר זה יבוא לידי ביטוי גם בשורה התחתונה - ברווח.

 

תודעה

 

אני מאמינה בכל לבי ששינוי תודעתי הוא תנאי לשינוי בעולם. אני סבורה כי תודעה נכונה, שמתייחסת אל ה"יש" ואל השפע, חשובה לעתיד של כולנו, בין אם מתכוונים למשאבים כמו מים ואנרגיה, ואפילו כשמדברים על מושגים כמו שלום. כשאנחנו מכוונים את תודעתנו למושגים כמו שפע, ה"יש" גדל. לחילופין, כשאנו מכוונים את תודעתנו לכיוונים של ריק ומחסור, ה"אין" גדל בכל הרבדים ודבר זה בא לידי ביטוי בתופעות כמו אלימות, תיסכול ומחסור במשאבים.

 

מנהיגות אישית

 

לבסוף, הספר שלי "לידה - כשהרוח והחומר נפגשים", שיצא השנה לאור, הוא תמציתו של מסע אישי שעברתי במהלך חיי, שהביא אותי לתובנה שכל אחד יכול להיות מנהיג של עצמו וסביבתו. אני מאמינה שהעידן של מוביל אחד הסתיים, ובעולם החדש כולנו חלק מהתמונה הגדולה, ולכולנו יש חלק בפאזל הזה. הגיע הזמן שכל אחד ייקח אחריות על חלקת האלוהים הקטנה שלו, ויחד נראה עולם אחר - עולם טוב יותר.

 

 

אני מאמינה שקריסת הבנקים בעולם התרחשה בגלל היעדר ערכים וניסיון לייצר רווח מיידי, ללא כל אחריות. הדבר הזה חיזק את החזון שלי - להביא ערך מוסף לכל העסקים שאני מובילה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x