$
משפט

בניגוד לעמדת הנאמנים: עובדי נורטל יקבלו בונוסים בשווי 2 מיליון שקל

השופטת ורדה אלשיך קבעה כי מדובר ב"שכר עבודה" ולא בתוספת מיוחדת.

מארק שון 11:4810.09.09

שופטת ביהמ"ש המחוזי בת"א, ורדה אלשיך, החליטה אתמול (ד') כי עובדי נורטל הישראליים יקבלו בונוסים במהלך הקפאת ההליכים. מדובר על תשלום שיעלה לחברות הנמצאות בהקפאת הליכים כ-2 מיליון שקל לרבעון.

 

חברת נורטל נכנסה להקפאת הליכים ב-19 בינואר בעקבות צעד דומה לכל חברות
הקונצרן העולמי, וכנאמנים מונו עו"ד אבי פילוסוף ורו"ח ירון הר-צבי. העובדים המיוצגים בחלקם באמצעות עו"ד דורון סטריקובסקי ובחלקם באמצעות עו"ד אופיר רונן דרשו תשלומים עבור הצלחות. מדובר על שני סוגי עמלות, האחד בשם SIP, עמלת מכירות, אותה אישרה השופטת שיש לשלם, והשני הוא AIP, שכר עידוד, לגביו ביטלה את החלטת הנאמנים לא לשלם והחזירה את ההחלטה לנאמנים שיכריעו שוב, תוך רמז עבה מה אמורה להיות החלטתם.

 

נאמן החברה, עו"ד אבי פילוסוף, סבר כי אין לשלם בונוסים בזמן הקפאת ההליכים נוכח המצב של החברה, למרות העובדה כי תפעולה של החברה היה רווחי בחודשים האחרונים. בדיון שנערך בתחילת השבוע בעניין נראה כי השופטת אלשיך עצמה מתנגדת לחלוקת הבונוסים, אך בהחלטה עצמה קבעה שיש לשלמם, וקבעה כי מדובר ב"שכר עבודה" ולא בתוספת מיוחדת.

 

במשפט קצר בהחלטה השופטת גם שינתה עמדתה בנושא אחר הקשור לעובדים; במהלך הדיון האחרון בעניין היא תקפה את עו"ד רונן על בקשתו להכליל עובדים שהתפטרו ולראות בהם עובדים מפוטרים, מהלך שיש לו חשיבות בקבלת תשלומי פיצויים וביטוח לאומי. כעת, מספר ימים אחרי, כותבת השופטת בקצרה, כי "צניחה משמעותית בשכרם של העובדים עשויה להחשב הרעה מוחשית בתנאי העבודה, באורח שיתכן ויאפשר להם התפטרות הנחשבת כפיטורין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x