$
משפט

אלי רייפמן: "אני חושש לחיי"

מייסד חברת אמבלייז אמר במסיבת עיתונאים שכינס בתל אביב לאחר ההחלטה לשלוח אותו ל-45 ימי מאסר: "מה עשיתי? רצחתי מישהו?" הוא גם מתח ביקורת על החלטת השופטת: "היא מתעלמת מהעובדה שכמעט הגענו לעסקה"

מארק שון 18:0107.09.09

"מה עשיתי? רצחתי מישהו?" כך אמר אחר הצהריים (ב') אלי רייפמן, מייסד חברת אמבלייז, במסיבת עיתונאים שכינס בתל אביב, שעות ספורות לאחר ששופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, גזרה עליו 45 ימי מעצר בגין הפרת פקודת ביזיון בית המשפט. בשלב זה עיכבה השופטת את ביצוע העונש

ב-24 שעות, על מנת לאפשר לרייפמן להעביר את המניות, כפי שהורה בית המשפט, ולאפשר לפרקליטיו, עוה"ד דורון אפיק ושלומי תורג'מן, להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

 

לטענת רייפמן, המנהל המיוחד עו"ד איתן ארז, הבטיח 'אני אגמור אותך, אני אשבור אותך". לדבריו, "עו"ד ארז שלח אלי את גל יוסף (איש עסקים ששמו נקשר בעבר לגורמים עבריינים לכאורה - מ"ש) כדי להשיג רשימה של נאמנים. אני חושש לחיי כי זה איים עלי. לא חשבתי שחיי בסכנה עד היום שבו ארז הביא את יוסף לפגישה משותפת".

 

לטענתו, "התקשרתי היום לארז כדי לסדר את העניין, הוא שלח אלי מתמחה שאמר שהוא לא מוכן לדבר איתי". הוא גם מתח ביקורת על השופטת: "היא מתעלמת מהעובדה שכמעט הגענו לעסקה". לדבריו, "אני משוכנע שארז 'מאכיל' ומזין את השופטת אלשיך באינפורמציה שקרית". 

 

רייפמן הוסיף כי "עו"ד ארז התרברב שהוא יכול להשיג כל דבר מהשופטת ורדה אלשיך, חשבתי בתחילה שהוא מתרברב אבל בפועל זה התברר כמדויק". לדברים אלה הגיבה דוברת הנהלת בתי המשפט כי: "למיטב ידיעתנו, הדברים חסרי שחר". רייפמן ועורכי דיניו טרחו להדגיש לאחר מכן כי אין להם כל האשמה נגד השופטת. לאחר מכן ציין רייפמן כי "השופטת שמעה אותי מדבר במשך 40 דקות, ותוך כמה שעות הוציאה עלי חוות דעת מדוייקת כזאת. אני בטוח שעו"ד ארז מזין אותה בשקרים".

 

הדיון היום התקיים בעקבות בקשת המנהל המיוחד, עו"ד ארז, להוציא צו מעצר כנגד רייפמן בעקבות ביזיון החלטת ביהמ"ש בכך שהוא לא מעביר את מניות אמבלייז לרשותו. רייפמן העיד במהלך הדיון כי הוא מעריך שיש כ-39 מיליון מניות המוחזקות במבני החזקות מורכבים, וטען שהן אינן רשומות על שמו.

  

רייפמן הסביר במהלך עדותו כי הסיבה לרישומי המניות הסבוכים היא מאבק השליטה שהוא נמצא בו מזה 3 שנים, ואמר "רוכשים עבורי מניות בצורה שלא תאפשר לגופים עויינים שמעוניינים להשתלט על החברה להגיע למניות".

 

לפני כשבועיים דחה ביהמ"ש העליון באופן סופי את ערעורו של רייפמן וקבע כי מניות אמבלייז יועברו למנהל המיוחד. בתגובה לשאלתה של השופטת אלשיך בדיון היום, רייפמן התחייב כי הוא מוכן לחתום מיידית על יפוי כוח למנהל המיוחד, על מנת לתת הוראה לכל 41 הנאמנים של מניותיו באנגליה, שאלה יבצעו את העברת המניות למנהל המיוחד.

 

עו"ד ארז אמר בתגובה על האשמות רייפמן: אין תופסים אדם בשעת צערו. פסק הדין קבע כי רייפמן הוא שקרן. מעולם לא שלחתי אנשים לאיים עליו". לשאלה האם הוא מוכן להתייחס לנוכחות גל יוסף בישיבות ענה: "אני לא מוכן להתייחס לשקרים שלו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x