$
בארץ

בוחרים את כלכליסט השנה!

כמדי שנה משתף "כלכליסט" את גולשי האתר בבחירת אנשי השנה. אנחנו מציעים לבחירתכם רשימה של 45 מועמדים - חמישה אישים בתשע קטגוריות - שרשמו השנה הישגים מיוחדים, או היטיבו לנווט את עסקיהם בסערה העולמית. זו ההזדמנות שלכם להצביע ולהשפיע

יואל אסתרון וגלית חמי 09:5031.08.09

השנה שחלפה מאז שבחרנו את "כלכליסט השנה!" היתה רכבת שדים מוטרפת: העולם התהפך, הסתחרר, שקע בדכאון קליני, ואז, למרבה ההפתעה התייצב, או לפחות כך נדמה לנו.

 

רואי השחורות מספטמבר 2008 משתאים מול הגרפים המטפסים של השווקים. מה? זהו זה? כבר נחלצנו מ"המשבר החמור ביותר

מאז השפל הגדול"? גם אופטימיסטים מושבעים סובלים עדיין מפוסט-טראומה של המפולת.

 

איך בכלל אפשר לבחור את אנשי השנה בשנה כה מוזרה והפכפכה? אשפים פיננסיים נחשפו באור אכזרי כהרפתקנים ממונפים הנזקקים לחסד. ואילו אנשי עסקים משמימים, שמעולם לא זכו לתשומת לב ציבורית, עוטרו פתאום בכתרים על הזהירות והשמרנות שלהם. בלי גרם של ציניות אנחנו חושבים שכל מי שהצליח לשרוד במשבר העולמי ראוי להערכה. ובכל זאת, מותר לתת בהם סימנים.

 

התחלנו, כמיטב המסורת, ברשימה ארוכה של מאות אישים שכיכבו בכותרות העיתונים. התייעצנו עם עשרות אנשי עסקים, אנליסטים וכלכלנים. ביקשנו מעיתונאי "כלכליסט" להצביע, כל אחד בתחומי מומחיותו, על מועמדים ראויים. התווכחנו, מחקנו, התחרטנו, ושוב מחקנו. אם הדדליין שלנו, ראש השנה, לא היה מתקרב במהירות כזו - היינו ממשיכים במרתון המרתק עד שמחת תורה.

 

אנחנו מציעים לבחירתכם רשימה של 45 מועמדים - חמישה אישים בתשע קטגוריות - שרשמו השנה הישגים מיוחדים, או היטיבו לנווט את עסקיהם בסערה העולמית. ברור לנו שההצבעה שלכם לא תשקף בהכרח רק ניתוח של מהלכים עסקיים ודו"חות כספיים, אלא גם מעין מדד למודעות ציבורית, תחרות יופי, של המועמדים השונים. זו בוודאי ההזדמנות שלכם להצביע ולהשפיע. לומר משהו לאנשים שמשפיעים על חייכם. לצורך זה בנינו מערכת הצבעה ואתם מוזמנים להשתתף בבחירה. לנוחותכם, מופיעים תיאורים קצרים של פעילות המועמדים בשנה החולפת.

 

במערכת "כלכליסט" המרתון נמשך. במקביל לבחירת הקהל, אנחנו בוחרים את האנשים שעשו את השנה, כפי שאנחנו רואים אותם. ההערכות שלנו מגובשות ומנומקות, אבל הכותרות של הימים האחרונים מטלטלות קצת את הרשימה - אנחנו נהנים להתווכח עד הרגע האחרון ומשתדלים לא לגלוש לחילופי מהלומות. כך או כך, את הרשימה שלנו, ואת הבחירה שלכם, נפרסם לקראת ראש השנה.

 

לבחירת אנשי השנה שלכם - לחצו כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x