$
משפט

בלעדי - הפרקליטות: ח"כ וקנין התערב לטובת בתו במכרז ציבורי

בדיון בתביעה נגד מכרז מחודש לתפקיד במשרד הבריאות הודתה הפרקליטות: וקנין שוחח בעניין עם בכירים במשרד. וקנין: "שוחחנו לאחר שהמכרז נסגר. זו לא התערבות"

מיקי פלד 10:4726.08.09

ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) פנה לבכירים במשרד הבריאות בעקבות מכרז תעסוקתי פנימי לתפקיד במשרד, שבו הפסידה בתו - כך עולה מתצהיר של הפרקליטות לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, שהגיע לידי "כלכליסט". בתצהיר טענה הפרקליטות כי בעקבות תוצאות המכרז "היו פניות למשרד הבריאות ולרופא המחוז,

ד"ר שמואל רשפון, מצד אביה של המשיבה".

 

בתגובה אמר ח"כ וקנין ל"כלכליסט": "הפנייה ללשכת הבריאות בחיפה נעשתה לאחר שבתי הפסידה במכרז. זו לא התערבות".

 

המכרז האמור, שפורסם במרץ השנה, יועד לאיוש תפקיד רכז משק לשעות חירום (מל"ח) במשרד. בתו של ח"כ וקנין, רותם דניאל, ניגשה אליו כמועמדת יחידה והפסידה. היא ערערה, אבל הערעור נדחה על ידי הנהלת משרד הבריאות.

דניאל לא ויתרה ופנתה לנציבות שירות המדינה, וזו הורתה על קיום מכרז חדש. הסיבה שניתנה לכך היתה חשש כי יו"ר הוועדה שבחן את מועמדותה של דניאל לתפקיד היה נגוע בניגוד עניינים, לכאורה, כיוון שכיהן כאחראי על המינהל בלשכת הבריאות בחיפה, ובתוקף כך היה הממונה על רכז המל"ח.

 

בתגובה עתר פרג' מנסור, ששימש רכז מל"ח בפועל בלשכת הבריאות, נגד משרד הבריאות, נגד נציבות שירות המדינה ונגד דניאל. מנסור, שעתר באמצעות עו"ד אדם פיש ממשרד רחל בן־ארי, אדם פיש ושות', ביקש לפסול את הוראת נציבות שירות המדינה לקיים את המכרז הפנימי בשנית. לטענתו, עולה חשש כי ח"כ וקנין פעל בנציבות שירות המדינה כדי שזו תקיים מכרז שני.

 

בתצהיר ציינה הפרקליטות כי נציבות שירות המדינה לא קיבלה פניות מח"כ וקנין ולא היתה מודעת להן. גם ח"כ וקנין הכחיש פנייה לנציבות.

 

בדיון בבית הדין לעבודה אמרה דניאל כי החליטה שלא להתמודד בשנית, אף שלדבריה "כל ההאשמות שהוטחו בי ובבני משפחתי אינן נכונות, וגורמות לי לעוול". לאור זאת החליטה השופטת אביטל רמון־קפלן, בהסכמת הצדדים, על מחיקת העתירה.

 

עו"ד פיש אמר לאחר הדיון כי "הגיע הזמן שפוליטיקאים יפנימו שהתערבות פסולה בהליכי מכרז היא התנהגות פלילית, ועל כן ידירו רגליהם לחלוטין מפעולות שכאלה, במיוחד כאשר הפעולות נועדו לסייע למקורביהם". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x