משפט

סופית: רייפמן יעביר מניותיו באמבלייז למנהל המיוחד

בית המשפט העליון דחה את בקשת רשות הערעור ועיכוב הביצוע שהגיש רייפמן וקבע כי על אף שרייפמן לא הוכרז פושט רגל - ניתן להיענות לבקשת המנהל המיוחד לממש את המניות

צמרת פרנט 17:2523.08.09

עכשיו זה סופי: איש העסקים אלי רייפמן ייאלץ להעביר את כל מניותיו בחברת אמבלייז לידי המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז. כך קבע היום (א') בית המשפט העליון, לאחר שדחה את רשות הערעור ועיכוב ביצוע שהגיש רייפמן על החלטת בית המשפט המחוזי.

עו"ד איתן ארז עו"ד איתן ארז צילום: יובל חן

 

כזכור, לפני כחודש פורסם ב"כלכליסט" כי בית המשפט העליון מחק את הערעור שהגיש מייסד אמבלייז, אלי רייפמן, על החלטת השופטת ורדה אלשיך ולפיה יעביר את מניות אמבלייז למנהל המיוחד שמונה על נכסיו, עו"ד איתן ארז. השופט אשר גרוניס קבע כי רייפמן היה צריך לבקש רשות להגיש את הערעור - ולא להגישו כאילו יש לו זכות ערעור.

 

בדחייתו היום את רשות הערעור שהגיש רייפמן, קבע ביהמ"ש העליון כי למרות שרייפמן לא הוכרז כפושט רגל ונכסיו אינם מקנים למנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, הקנייה סטטוטורית, אין מחלוקת כי הכונס והמנהל המיוחד הפועלים במסגרת צו הכינוס מוסמכים לאתר את נכסיו של רייפמן, לתפסם ולנהלם. כמו כן, נקבע כי למרות שרייפמן לא הוכרז כפושט רגל, רשאי בית המשפט להיענות לבקשת המנהל המיוחד לממש את המניות.

 

בית המשפט המחוזי הוציא נגד רייפמן בסוף חודש מרץ צו לכינוס נכסיו ולמינוי עו"ד ארז כמנהל המיוחד. בתחילת חודש יולי נעתר בית המשפט לבקשת עו"ד ארז וחייב את רייפמן להעמיד לידיו את כלל המניות בהן הוא מחזיק בחברת אמבלייז. מספר ימים לאחר מכן דחה המחוזי את בקשת רייפמן לעיכוב ביצוע ההחלטה ובהמשך דחה אף את בקשתו להקפיא את הליכי בזיון בית המשפט בהם נקט נגדו עו"ד ארז.

 

רייפמן טען בבקשת הרשות לערעור כי ההחלטה ניתנה בטרם ניתנה לו זכות טעון. לטענתו, המחוזי לא בחן את הנזק הבלתי הפיך העלול להיגרם לו כתוצאה מההחלטה. לטענתו, גם ללא רישום הבעלות על המניות על שם עו"ד ארז, אין הוא יכול לבצע עסקאות בנכסיו.

 

לטענת עו"ד ארז, חובותיו של רייפמן לנושיו מסתכמים בכ-60 מיליון דולר לפחות. עוד הוסיף ארז, כי קיימות סתירות בין הגרסאות שמסר רייפמן ביחס לכמות המניות שיש לו בחברה המוחזקות בידי נאמנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x