$
תיירות

עובדי ארקיע הפגינו בנתב"ג: "בעוד שנתיים רק אל על תישאר על הקו לאילת"

כך צעקו העובדים אל עבר החדר שבו ניהל מנהל רשות התעופה האזרחית את הדיונים בנושא בקשת אל על להפעיל טיסות לאילת. אל על מבקשת להתחיל להפעיל את הקו בראש השנה

יסמין גיל 12:4912.08.09
תחת הסיסמה: "לא, לא, לא ניתן, את ארקיע לחסל", הפגינו הבוקר (ד') עשרות מעובדי ארקיע מול משרדי רשות התעופה האזרחית (רת"א) שנמצאים בסמוך לטרמינל 1 בנתב"ג, במהלך הדיונים שהתקיימו במקום בנושא בקשת חברת אל על להפעיל טיסות פנים ארציות לאילת.

 

העובדים נשאו שלטים בהם נכתב: "אל תכבלו אותנו לקרקע" ו"טיסות הפנים הן צינור החמצן של ארקיע". בחברה טוענים, בין היתר, שכניסה של אל על לפעילות בקו לאילת תביא לירידה בתנועת הנוסעים עם ארקיע, ובהמשך לפיטורי עובדים. יצוין כי ארקיע נמצאת בבעלות חלקית - 30% - של העובדים. "יש 650 עובדים בארקיע, ואני אעשה הכל כדי שאף אחד לא יאבד את פרנסתו", אמר יו"ר ועד העובדים, יגאל כהן.

 

במהלך ההפגנה פנה כהן במגפון לכיוון החדר בו התקיימו הדיונים, בפנייה אישית למנהל רת"א: "גיורא רום, כבר החלטת בעבר שאין מקום למפעיל נוסף בקו לאילת. את זה אתה אמרת. מפעיל נוסף על הקו זה גזר דין מוות לארקיע. אל על קיבלה את התשובה 'לא' פעמיים. גיורא רום, תחזור בעוד שנתיים או שלוש כשרק אל על תישאר על הקו לאילת".

 

 

עובדי ארקיע בהפגנה היום עובדי ארקיע בהפגנה היום צילום: אוראל כהן

 

נודע כי עובדי ארקיע כבר בוחנים דרכי מחאה נוספות. כהן עצמו הוסיף ואמר: "אנו נמשיך במאבק, לא רק היום, אלא בכל יום".

 

בתוך כך, נודע כי התוכנית של אל על היא להפעיל 12 טיסות יומיות בקו מנתב"ג לאילת, במטוס מסוג בואינג 757, שבכוונת החברה להוריד מקו אחר שלה. החברה ביקשה הבוקר מגיורא רום להתחיל להפעיל את הקו לאילת כבר בערב ראש השנה, בעוד כחודש.

 

מאל על נמסר בתגובה: "מתן אפשרות לחברה להפעיל קו סדיר פנים ארצי לאילת יחזק הן את התיירות הנכנסת לישראל והן את תיירות הפנים. כמו כן, יביא הדבר להוזלת מחירי כרטיסי הטיסה ויאפשר לאל על להציע ללקוחותיה שימוש בנקודות הנוסע המתמיד לצורך טיסה לאילת. החברה ציינה בפני רת"א כי לא קיימת דוגמה בעולם שנאסר על חברת תעופה בינלאומית לשמש כמוביל פנים ארצי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x