$
משפט

אולמרט מבקש שימוע בפני גורם חיצוני: "במקרה שאינו רגיל יש לחרוג גם מהנוהל הרגיל"

סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר פנו היום ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה לקיים את השימוע של אולמרט בפני גורם חיצוני ואובייקטיבי, לשם מראית פני הצדק

איתי הר אור 16:5004.08.09

סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, פנו היום ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה לקיים את השימוע של אולמרט מול גורם חיצוני כגון שופט בדימוס.

 

במכתבם, מציינים עוה"ד אלי זהר, יהודה ויינשטיין, נבות תל צור ורועי בלכר, כי נוכח כתב האישום שהוגש נגד מתאמת קשרי

החוץ לשעבר של אולמרט, רייצ'ל ריסבי-רז, הם אינם רואים כל תועלת בקיום השימוע בפניו.

 

לטענתם "הגשת כתב האישום כחודש ימים לפני המועד שנקבע לקיום השימוע בעניינו של מר אולמרט, באה בהמשך ישיר למסכת פעולות ומהלכים שננקטו על ידכם בחקירותיו של מר אולמרט, אשר היה בה כדי לפגום באופן קשה בתקינות ההליכים, ולכרסם באמונתנו כי ניתן יהיה לקיים בפניכם שימוע כהלכתו".

 

עוד טוענים הסנגורים כי החלטתו של פרקליט המדינה משה לדור, להופיע בבית המשפט בחקירתו של איש העסקים משה טלנסקי, הציבה אותו בניגוד עניינים חמור בכל הנוגע לקבלת החלטה הוגנת בשימוע הצפוי לאולמרט בפרשת טלנסקי, וכי מדובר ב"צעד שלא איפשר עוד להבליג על התנהלות ראשי מערכת האכיפה כלפי אולמרט, שכן היה בו כדי לשלול, הלכה למעשה, את זכותו לשימוע".

 

הסגורים אף מוסיפים במכתבם כי "לאמיתו של דבר, הוגש כנגד מר אולמרט כתב אישום בו מצויינת גב' ריסבי-רז כנאשמת", וכי "משקבע היועץ המשפטי לממשלה בכתב אישום שהוגש לבית המשפט, כי מר אולמרט נטל כספים במרמה, יזדקק הוא לתעצומות נפש אשר אינן מצויות בבן תמותה לשמוע את טענותיו של מר אולמרט בלב פתוח ובנפש חפצה".

 

סנגוריו של אולמרט טוענים עוד במכתבם כי "המקרה בו אנו עוסקים אינו מקרה רגיל. המדובר בראש ממשלה שסיים תפקידו טרם הזמן עקב החקירות בכלל, ותיק "ראשונטורס" בפרט. המדובר באדם אשר ערב השימוע בעניינו, הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט, בו מצויינת אחרת כנאשמת. לדעתנו, במקרה שאינו רגיל יש לחרוג גם מהנוהל הרגיל, ולו לשם מראית פני הצדק".

 

לטענת סנגוריו של אולמרט, הואיל ומדובר בזכות העומדת לו על פי חוק, "הואיל ואין בכוונתנו לוותר על זכות המוקנית למר אולמרט בדין, אנו מציעים לערוך את השימוע בפני דמות אובייקטיבית ונטולת פניות, שתהווה גורם ממליץ בכל הקשור לכתב אישום זה. הצעתנו היא לקיים את השימוע בפני שופט בדימוס או בפני כל הרכב חיצוני אחר שתראו לנכון למנות לעניין זה, אשר יעביר אליך את המלצתו", כתבו הסנגורים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x