$
בארץ

האוניברסיטאות התקפלו; יחשפו את נתוני השכר של הסגל

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", הממונה על השכר איים על אוניברסיטת בר אילן כי אם לא תעביר לו את הנתונים עד סוף החודש יחל בהקפאה חודשית של 15% מתקציבה. יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות במכתב לאוצר: "אנו מעוניינים להגיע להסכמות לגבי רמות השכר הראויות באוניברסיטאות"

נעמה סיקולר 20:1128.07.09

התקדמות במאבק העיקש והארוך בין משרד האוצר לאוניברסיטאות, ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) הודיע כי בימים הקרובים יועברו נתוני השכר שביקש הממונה לוועדה לתכנון ותקצוב ( ות"ת ) של המועצה להשכלה גבוהה. מכתבו של פרופ' יצחק אפלויג, יו"ר ( ור"ה ) לממונה על השכר יצא לאחר פגישה

שקיימו ראשי האוניברסיטאות אתמול בערב ובה הוחלט על העברת הנתונים וכן הוחלט שלא לנקוט בהליכים משפטיים נגד האוצר.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", הממונה על השכר איים על אוניברסיטת בר אילן כי אם לא תעביר לו את הנתונים עד סוף החודש יחל בהקפאה חודשית של 15% מתקציבה. האוצר פעל בחודשים האחרונים לקבלת נתוני השכר בכל האוניברסיטאות אולם החליט לנקוט בצעדים כלפי בר אילן כיוון שהיא נחשבת לאוניברסיטה עם חריגות השכר המפליגות ביותר.

 

במכתב לאוצר הוסיף אפלויג כי הוא מעוניין להגיע עם הממונה על השכר להסכמות על מבנה השכר באוניברסיטאות וקרא לו להקפיא את האולטימטום הכספי שהציב לבר אילן "כפי שהכרזנו פעמים רבות בעבר אנו מעוניינים להגיע עימך, מרצוננו, להסכמות לגבי רמות השכר הראויות באוניברסיטאות. הפערים המעשיים בינינו אינם גדולים, וניתנים לגישור ולסיכום מהיר בגישה עניינית וברצון טוב הדדי", כתב אפלויג.

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה, כי "האחריות להעברת הנתונים היא של האוניברסיטאות, יחד עם זאת אם וכאשר יועברו לאוצר נתונים מות"ת נדע כיצד להתייחס אליהם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x