$
משפט

מייסדת רשת אירית: "בחלומותי הגרועים לא חשבתי שזה מה שיקרה לחברה"

אירית סימון מסבירה בראיון ל"כלכליסט", למה קרסה הרשת: "זה שילוב של מספר דברים וביניהם ניהול. התקבלו שם החלטות לא נכונות אבל כשחברה כזו נופלת זה ללא ספק גם תוצאה של ניהול כושל. בנוסף, הם פספסו בגדול את קהל היעד של אירית שאני פניתי אליו"

אורנה יפת 10:4120.07.09

"אני מאוד כואבת את מה שקורה לרשת אירית. זו חברה מדהימה שהקמתי ב-10 אצבעות כשהייתי בת 27", כך אומרת בראיון ל"כלכליסט" אירית סימון, מייסדת הרשת העומדת היום בפני קריסה. "הקמתי את הרשת לפני תשע שנים ומהר מאוד טיפסתי למעלה ועשיתי משהו גדול. כואב לי לראות כיום לאן החברה מדרדרת",

מוסיפה סימון. 

 

"מכרתי את אירית לאנשים חזקים", אומרת סימון. "בחלומות הכי גרועים שלי לא חשבתי שזה מה שיקרה לחברה ושהם יפלו בצורה כזו. לא האמנתי כי ג'אמפ הייתה חברה חזקה בזכות עצמה. לדעתי אין סיכוי שהמותג ייעלם. אולי אני אומרת את זה ממקום אישי אבל לדעתי האנשים הנכונים יכולים לקחת את החברה ולהציל אותה".

 

סימון, שהייתה הבעלים של הרשת ביחד עם צביקה אסור וחברה מהונג קונג, מכרה את רשת אירית למנחם קופיץ, הבעלים של ג'אמפ לפני כשנתיים. באותה העת נרכשו 50% ממניות ג'אמפ על ידי המשביר לצרכן. מאז החלו בעיות בג'אמפ ובאירית ובשבוע החולף נכנסה ג'אמפ להקפאת הליכים. בית המשפט סרב לדרישת המשביר לאשר הקפאת הליכים גם לאירית. בבקשת הקפאת ההליכים של ג'אמפ נכתב כי רכישת אירית, שחובותיה מגיעים ל-29 מיליון שקל, הינה אחת הסיבות העיקריות לנפילתה של ג'אמפ.

 

"אחרי שמכרתי את החברה התנתקתי ממנה לגמרי, למרות שהחברה נושאת את שמי", אומרת סימון. "פה ושם הייתי בקשר עם עובדים שחלקם גם באו לעבוד איתי לאחר מכן, אבל אני לא חיה מזה זמן רב את המותג. יחד עם זאת, אני מסתכלת ובוחנת מרחוק איך מטפלים בתינוק שלי. קצת אחרי שמכרתי היה ניסיון של קופיץ להחזיר אותי לחברה כדי שאנהל את המותג אבל זה לא צלח. מאז לא הייתי מעורבת ולא שיתפו אותי בשום דבר שקורה בחברה".

 

מהן לדעתך הסיבות שמשכו את הרשת למטה?

"אני חושבת שזה שילוב של מספר דברים וביניהם ניהול. אני לא יודעת מה בדיוק קרה שם אבל העובדות מדברות בעד עצמן. התקבלו שם החלטות לא נכונות אבל כשחברה כזו נופלת זה ללא ספק גם תוצאה של ניהול כושל. בנוסף, הם פספסו בגדול את קהל היעד של אירית שאני פניתי אליו. אירית זו לא חברה קלה. בזמני הפנייה היתה לנשים קרייריסטיות וחזקות שיכולות להרשות לעצמן לקנות בכל מקום שירצו. אלו נשים שיודעות בדיוק מה הן רוצות וכדי לפתות אותן לקנות אצלי עבדתי קשה במשך 7 שנים. ג'אמפ הפסידה את הקהל הזה שיש לו פוטנציאל גדול. הם שכחו שזו רשת שהתבססה על מעצבת אופנה וזה היה הפספוס הגדול שלהם".

 

מאז נפרדה סימון מהמותג אירית הקימה חברת אופנה לילדות תחת השם little by irit. החנות היחידה פועלת בימים אלה בקניון הזהב בראשון לציון והשאיפה להפוך אותה לרשת בת 10 חנויות בשנת 2008 נגוזה. כיום, כשענף האופנה עובר טלטלות קשות ואופנת ילדותי קרסה גם היא, נמצאת החברה של אירית סימון בקשיים כלכליים, ובימים אלה היא עומדת להחליף בעלות.

 

את מצטערת שמכרת את חברת אירית למנחם קופיץ? "מי שמכיר אותי יודע שאני לא מצטערת על שום דבר שעשיתי בחיי. אני מסתכלת רק קדימה. מנחם קופיץ החתים אותי על מסמך שאוסר עליי לעבוד במשך שנתיים בתחום אופנת הנשים. בדיוק החודש תמה תקופת הצינון שלי וכעת אני בוחנת אפשרויות לחזור לתחום. קיבלתי הרבה הצעות מחברות אופנה להיות מעצבת ומנהלת מותג אצלן. חלק מהחברות גם מציעות לי שותפות. אני שוקלת את המשך צעדיי".

 

"אני מאד מקווה שהם יצאו מהמצב אליו נקלעו", מסכמת סימון. "אירית זה אחד המותגים היפים שקמו בארץ ואני מאמינה שבסופו של דבר יבואו האנשים הנכונים שיצילו את החברה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x