$
משפט

עו"ד רם כספי נפגש עם "יזמי המדבקה" ודחה הבקשה לייצגם

לפני כחודשיים נערכה פגישה במשרדו של רם כספי עם מפתחי "מדבקת המיליארד". עו"ד כספי דרש מהיזמים לקבל ליווי של בית השקעות ויעוץ משפטי בלונדון ומשדרישותיו לא נענו - סירב לקחת על עצמו את הייצוג. ערוץ 10: גבי פיקר התפטר

עידן גרינבאום, ענת רואה ואיתי הר אור 21:2508.07.09

מפתחי "מדבקת המיליארד" פנו במסגרת ניסיונותיהם לאתר משרד עורכי דין שיטפל עבורם בעסקה גם למשרדו של עו"ד רם כספי, אחד מעורכי הדין הבכירים בישראל – כך נודע ל"כלכליסט".

 

בתוך כך דיווח הלילה ערוץ 10 כי גבי פיקר התפטר מתפקידו.

 

ממשרד כספי ושות' נמסר בתגובה כי "אכן היתה פנייה של היזמים למשרדינו והודענו להם כי בלא ליווי של בית השקעות בינלאומי מוכר שיערוך בדיקות נאותות מקיפות בנושא, ובלא קבלת יעוץ משפטי של פירמת עורכי דין בלונדון - נבצר יהיה ממשרדנו מלטפל בעניין. לפנייה זו לא היתה המשכיות כלשהי".

 

אריק קליין, המפתח של מדבקת לייפקיפר, פנה לעוד משרדי עורכי דין, כדי שיסייעו לו. לאחר מגעים ראשונים ובדיקות שערכו המשרדים, הם פקפקו בחלק מהפרטים שנמסרו להם ע"י קליין, וסירבו לקבל על עצמם את התיק. בסופו של דבר יוצגה חברת סייפסקי באמצעות עו"ד גבי הייק ממשרד זליגמן. על פי התמונה המצטיירת, קליין ניהל מגעים במשך תקופה של כמה חודשים עם כמה משרדי עורכי דין מובילים והציע להם לקחת על עצמם את הטיפול במדבקה. בין המשרדים גם זה של יגאל ארנון, משרד פירון ומשרדה של עורכת דין נוספת. קליין הציג בפני עורכי הדין תמונת מצב לפיה משרדים רבים מעוניינים לקחת על עצמם את הטיפול בהמצאה והציג בפני עורכי הדין את המדבקה.

  

עו"ד ברי לבנפלד, שותף במשרד יגאל ארנון, מסר בתגובה ל"כלכליסט" כי אכן קיבל פנייה מחברת סייפסקי ומקליין: "הם פנו אלי לייצג אותם, יש לי הרבה ניסיון בתחום אנחנו עושים הרבה עסקאות מהסוג הזה, והתחלנו לעבוד איתם. באיזשהו שלב העמדתי כמה תנאים להמשך הטיפול המשפטי, רציתי לאמת קצת אינפורמציה פה ושם, ולא קיבלתי את האינפורמציה שביקשתי ולכן נפרדנו". עו"ד לבנפלד אמר כי אינו יכול לפרט מעבר לכך בשל חיסיון על יחסי עורך דין ולקוח. הוא הוסיף כי "אני מעדיף שיוכח שהסיפור אמיתי ויש פה המצאה ששווה מיליארדים שמצילה חיים".

 

בודקים את הפרשה

 

חרף עמידתם האיתנה של השותפים לעסקת "מדבקת המיליארד", ל"כלכליסט" מתברר כעת כי בעלי חברת סייפסקיי, החברה-האם של יצרנית המדבקה לייפקיפר, מתחילים לבחון לעומק את כל הפרטים סביב העסקה שמסעירה את המדינה ואת הפרטים שנמסרו להם עליה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי שלושת השותפים, ד"ר גבי פיקר, ד"ר עמוס בוחניק וחגי הדס, כבר שכרו את שירותיהם של עורכי דין והם "לוקחים צעד אחורה" לגבי כל הנתונים וההבטחות. ד"ר פיקר שכר את שירותיו של עורך הדין רונאל פישר, שבודק עבורו את העסקה. עו"ד שלומי הדר ממשרדו של פישר סיפר בעניינו של פיקר: "אנחנו מנסים לאמת ולבדוק את הדברים שנמסרו והיו ידועים לד"ר פיקר, לגבי הרוכשים, לגבי המדבקה, לגבי מזכר ההבנות". "בכל מקרה", מבהיר הדר, "ד"ר פיקר לא מושקע בחברה. הוא משמש כמנכ"ל, ומעבר לזה הוא לא נדרש לעשות כלום".

 

"אם הוא לא מושקע, איך עקצו אותו?"

 

גם לגבי הטענה שמדובר בתרגיל עוקץ, אומר הדר: "הוא נכנס לתמונה אחרי שהדברים היו סגורים. לד"ר פיקר לא יכול להיגרם שום נזק. הוא לא יכול להיות מישהו שעשו לו עוקץ, כי הוא לא שם כסף. לכל היותר, אז הדבר הזה לא ממשיך". במענה לטענה כי פיקר הוא צד בהסכם שיתכן והוא 'בלוף' ללא ידיעתו, אמר הדר: "הוצג בפניו המוצר. יש חברה שהוקמה לצורך הפעילות. הוא התבקש להתמנות למנכ"ל. הוא בא למשרד מכובד שמציג לו מסמך מכובד ואומר לו שיש עסקה". כל אלה נבדקים עכשיו, ובכל מקרה, הוא לא היה בסיפור הזה שנים. בסך הכל כמה שבועות".

 

גורם אחר המקורב לפיקר אמר ל"כלכליסט": "לגבי תוצאות הבדיקה שמתבצעת ברגעים אלה, כרגע לא ידוע לנו משהו שהוא שונה ממה שפורסם על העסקה. אני חושב שזו סערה בכוס מים. אם העיתונות לא הייתה נכנסת לזה, לא היו כל כך הרבה כתבות. זאת חברה פרטית, ומה לה ולסיפורים כאלה? אם פיקר היה משקיע כסף והיו מרמים אותו, הדברים היו ברורים. אנחנו מנסים לחשוב מה המניע, אבל עובדתית אני לא יודע מה המצב".

 

"האתר ירד"

 

אסף גלעד מוסיף: אתר "לייפקיפר" לא היה זמין בשעות אחה"צ. האתר, Lifekeeper2009.com, הציג בשבועות אחרונים את המוצר המרכזי של החברה ואת רשימת החברים בו: המתכנתים אריק קליין והקפריסאי אלפר איידין, ואת חברי ההנהלה של החברה: גבי פיקר, עמוס בוחניק, אריק קליין וחגי הדס. בין השאר הוצג בו סרטון אנימציה שהופק על ידי חברת בת של בוחניק, חברת ההפקות אשד-פרו. כן האתר הציג את משרדי החברה הפרוסים בכל העולם - דרום אפריקה, אנגליה, בוצוואנה, קונגו, טורקיה, קפריסין וישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x