$
בארץ

האוצר פוצץ המו"מ עם רשות השידור: "טכנאי הרדיו לא מוכנים לעבוד יותר מ-5.5 שעות ביום"

כך מאשים סגן הממונה על השכר באוצר, ברק שטרוזברג, שלטענתו הקשיחו ועד העובדים וההסתדרות את תנאיהם למו"מ על הרפורמה ברשות השידור. ההסתדרות: "סגן הממונה נוהג שלא בתום לב"

מיקי פלד 16:4701.07.09

נציגי האוצר פוצצו את המשא ומתן עם עובדי רשות השידור. זאת, בשל מה שמתואר באגף הממונה על השכר כהקשחת עמדות של ועד העובדים וההסתדרות.

 

במכתב ששלח ברק שטרוזברג, סגן בכיר לממונה על השכר באוצר, הוא כותב כי, בין היתר, לא מסכימים טכנאי הרדיו ברשות השידור לעבוד יותר

מ-5.5 שעות ביום, העיתונאים ואנשי ההפקה אינם מוכנים לפיקוח על שעות עבודתם ועובדי הדירוג המנהלי מתנים את המשך המו"מ בקבלת תוספות שכר.

 

לדברי שטרוזברג, למרות שהתקיימו עד כה 14 ישיבות בין הצדדים, לא סוכמו בהן סוגיות עקרוניות רבות. הגעה להסכם קיבוצי חדש הינה הכרחית, על מנת להבטיח את אפשרות פרישתם של מאות מעובדי הרשות. צעד זה, לדברי הנהלת רשות השידור, הינו הכרחי לשם רפורמה שתסגור את הגירעון שהרשות מצויה בו.

 

בהסתדרות דוחים את טענותיו של שטרוזברג. יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, אמר כי "במהלך החודשים האחרונים, מאז סוכם מתווה הרפורמה לתוכנית פרישה מרצון, הגיעה ההסתדרות להסכמות רבות עם משרד האוצר והנהלת רשות השידור. נותרו מספר חילוקי דעות שניתנים לפתרון במו"מ בתום לב.

 

"הבעיה שנוצרה", אומר יעקובי, "היא אך ורק באשמתו של סגן הממונה על השכר, שאינו פועל בתום לב ובאחריות. שטרוזברג מתנה את תוספות השכר שמגיעות לעובדים מתוקף החלטת בית הדין לעבודה, שהיו אמורות להיות משולמות כבר בחודש מאי האחרון, בקבלת תכתיבים חד צדדיים בעניין הרפורמה וזו התנהלות שאינה תקינה".

 

העובדים דורשים תוספת דרגה, שמשמעותה תוספות שכר של עד 15%. יעקובי קרא לממונה על השכר, אילן לוין, להתערב במשבר.

 

מזה כשבוע משביתים חלק מעובדי רשות השידור את מחלקות הגביה והמיחשוב ואף משבשים את שידורי הטלוויזיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x