$
משפט

אקו"ם תובעת 100 אלף שקל מחברת הפקות: "מפרה זכויות יוצרים"

האגודה דורשת להוציא צו מניעה כנגד חברת ההפקות של ניצן קירשנבוים, בטענה כי נעשה שימוש ללא היתר ביצירות של חבריה

מארק שון 13:3729.06.09
אקו"ם (אגודת קומפוזיטורים מחברים ומו"לים) תובעת פיצויים בסך 100 אלף שקל מחברת ההפקות ניצן קירשנבוים ודורשת להוציא צו מניעה כנד הפרות חוזרות ונשנות של זכויות יוצרים לכאורה. אקו"ם, יחד עם אגודות זרות מארה"ב ואנגליה העוסקות בניהול זכויות יוצרים, הגישו את התביעה בשבוע שעבר
בביהמ"ש המחוזי בת"א.

 

התובעות טוענות, באמצעות עוה"ד אהוד גבריאלי והילה עוז מאיר ממשרד זליגסון גבריאלי ושות', כי חברת ההפקות הפרה זכויות יוצרים של חבריהן במסגרת סדרת מופעים שהחברה הפיקה ויזמה.

 

ניצן קירשנבוים היא דוגמנית לשעבר שחברת ההפקות שלה מפיקה אירועים לא שגרתיים וגדולים, דוגמת פסטיבל האקסטרים שריכז שלושה תחומי ספורט אקסטרים בהיכל נוקיה ויריד המותגים המסורתי במרכז הירידים. החברה גם יזמה והפיקה את פסטיבל הסקס והארוטיקה הראשון מסוגו בישראל.

 

לטענת אקו"ם, במסגרת שורת המופעים שהתקיימה בהיכל נוקיה, שכללה בין היתר תחרות אקסטרים המארחת את כל כוכבי האקסטרים הבינלאומיים בשילוב מוסיקה, נוגנו בפומבי יצירות מוגנות בזכויות יוצרים, וזאת ללא תשלום תמלוגים וללא הסדרת רישיון מול אקו"ם.

 

מאז שנת 2007, אז נודע לה על ההפרות במסגרת האירועים, פנתה אקו"ם לחברת ההפקות אך ללא הועיל – החברה מסרבת לשלם תמלוגים.

 

אקו"ם מתארת חמש הפרות שהוקלטו על ידי אנשיה, והיא דורשת פיצוי של כ-100 אלף שקל בגינן. בנוסף מבקשת אקו"ם מביהמ"ש צו מניעה, שיורה לחברת ההפקות להימנע משימוש ביצירות המוגנות ומהפרת זכויות יוצרים באירועים המופקים על ידה, ודו"ח מפורט לגבי הרווחים שהופקו מהפסטיבל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x