משפט

העליון החמיר בעונשו של בניזרי: ישלח ל-4 שנות מאסר

בסוף אפריל 2008 גזר בית המשפט המחוזי על בניזרי 18 חודשי מאסר בפועל וקבע כי במעשיו דבק קלון לאחר שקיבל שוחד מהקבלן משה סלע. שר העבודה והרווחה לשעבר ישלם גם 250 אלף שקל קנס. בניזרי יחל לרצות את עונשו ב-1 בספטמבר

איתי הר אור 09:2524.06.09

מפלה לח"כ והשר לשעבר שלמה בניזרי. מי שהיה שר העבודה והרווחה בישראל ישלח ל-4 שנות מאסר, כך קבע בית המשפט העליון לפני זמן קצר. בנוסף, ישלם בניזרי 250 אלף שקל קנס.

 

בתחילת אפריל 2008 הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את בניזרי בקבלת שוחד מהקבלן משה סלע, שעסק בהבאת

עובדים זרים. בניזרי הורשע גם בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט. כתב האישום שהוגש בתחילת 2006 העלה כי בתמורה למידע שהעביר לחברו, קבלן כוח האדם משה סלע בעת שהיה שר העבודה והרווחה, קיבל טובות הנאה רבות.

 

בין היתר, הואשם בניזרי כי דירתו הורחבה באמצעות רכישת הדירה הסמוכה, כמו כן קיבל סכומי כסף גדולים, רהיטים בשווי אלפי שקלים, מכשירי מיזוג אוויר חשמליים, שירותי ניקיון, מצלמת וידאו והליכון. סלע מצידו הפך להיות עד מדינה בתיק. חבר נוסף של בניזרי, הרב ראובן אלבז הורשע בזמנו בתיווך לשוחד וקשירת קשר.

 

בסוף אפריל 2008 גזר בית המשפט המחוזי על בניזרי 18 חודשי מאסר בפועל וקבע כי במעשיו דבק קלון. בעקבות זאת הושעה בניזרי מן הכנסת.

 

בית המשפט הותיר על כנו את עונשו של אלבז - 8 חודשי מאסר על תנאי ו-120 אלף שקל קנס.

 

השופטים אדמונד לוי, אסתר חיות וחנן מלצר הורו לבניזרי להתייצב לריצוי עונשו ב-1 בספטמבר, וכתבו בהחלטתם: "צר לנו כי על השר לשעבר שמעמדו הרם ורב ההשפעה הידרדר, וצר לנו על בני משפחתו". עם זאת, כתבו השופטים: "השחיתות הגוברת במוסדות השלטון הישראליים מחייבת לעשות מעשה על ידי הצבת תג מחיר גבוה יותר".

 

בית המשפט העליון דחה את טענותיהם של סנגוריו של בניזרי, עוה"ד שרון נהרי וליאור אשכנזי, לפיהן עדותו המרכזית של עד המדינה סלע, שעליה התבססה ההרשעה, הייתה רצופת שקרים.

 

בתום הדיון אמר בניזרי: "זה יום קשה לי, להוריי המבוגרים, לאשתי, לשמונת ילדיי. עברתי עינוי דין קשה מאוד, בסופו בית המשפט קבע חד משמעית שלא לקחתי שקל לכיסי. לכן אני לא מבין את חומרתו של פסק הדין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x