$
משפט

חבורה רעשנית הפריעה לנופש של עורך הדין, והוא יפוצה ב-7,000 שקל

עו"ד שי ברנד, רעייתו וזוג חבריהם הגישו תביעה נגד כפר הנופש דור בטענה שהובטח להם נופש שקט ורומנטי, אך בפועל שוכנו לצד חבורה רעשנית שהפכה את הנופש לסיוט

ענת רואה 23:3623.06.09
עו"ד שי ברנד, בעל משרד עורכי דין בתל אביב, יקבל פיצוי בסך 7,000 שקל בעקבות תביעה שהגיש נגד כפר הנופש דור, בטענה שחופשתו נהרסה ע"י חבורה רעשנית ששוכנה בסמוך אליו ואל בני משפחתו. 

 

מדובר בתביעה שהגישו ברנד, רעייתו וזוג חברים שלהם לבית המשפט לתביעות קטנות בחיפה,
בעקבות יציאתם לנופש ביום העצמאות בשנה שעברה. לפי הנטען בתביעה שני הזוגות שוכנו בשני בתי נופש צמודים, וזמן קצר לאחר מכן התברר להם ששכניהם ב-5 בתי הנופש הסמוכים הציבו במקום עמדת תקליטן עם רמקולים שפעלה עד 3 לפנות בוקר.  

 

לפי הנטען בתביעה, התובעים הבליגו תחילה, שכן היה מדובר בערב יום העצמאות, אלא שגם למחרת היום נמשכה החגיגה, שכללה מערכת הגברה, אורחים, משחקי קריוקי ותופים. כפר הנופש, נטען, שלח מדי פעם עובד שביקש להנמיך את המוזיקה, אך משהלך העובד שבה המוסיקה לווליום גבוה וחוזר חלילה. ביום האחרון לנופש הזמין כפר הנופש שוטר למקום בכדי להפסיק את המהומה. 

 

עילת התביעה היא הטענה כי כפר הנופש הבטיח בפרסומיו בילוי שקט ורגוע בו ניתן להנות מרחש הגלים ואווירה רומנטית.  

 

השופט יחיאל ליפשיץ דחה את טענת ההגנה של כפר הנופש, לפיה עשה כל שביכולתו לצמצם את הרעש אך מאמציו לא צלחו. השופט קבע כי בשורה התחתונה הנתבעת לא סיפקה את השירות והמוצר אותם התחייבה לספק: שהות באווירה ובתנאים בהם ניתן לנפוש. השופט קבע כי כפר הנופש אכן אינו יכול להבטיח שהנופשים לא ירעישו כלל, אך מבחני הסבירות מובילים למסקנה שלא היה מדובר ברעש סביר וכי כפר הנופש כשל בטיפולו בנושא. 

 

השופט הוסיף כי חבל שלא נעשה ניסיון לזמן לאורחים הרעשניים משטרה בשלב מוקדם יותר, שכן הפעולה הייתה יעילה. הוא קבע כי הפיצוי יעמוד על 3,500 שקל לכל זוג, ובסך הכל 7,000 שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x