שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

סקר בארה"ב: לקסוס - המכונית האיכותית ביותר

כך עולה ממחקר של ארגון JD POWER, שבחן את הדיווח על בעיות שהופיעו ברכב בשלושת חודשי הבעלות הראשונים. למקום השני הגיעה פורשה ולשלישי קדילאק

תומר הדר 08:5923.06.09
לקסוס היא המכונית האיכותית ביותר בארה"ב. כך עולה מנתונים שפרסם אתמול ארגון JD POWER. הארגון, שמתמחה בדירוגי איכויות שרות ומוצרים נחשב לסמכות הצרכנית העליונה בארה"ב בכל הנוגע לדירוג כלי רכב.

 

יצוין שהמחקר של JD POWER, בשונה ממחקרים אחרים שמפורסמים בארה"ב, גם על
ידי הארגון עצמו, אינו מבחן אמינות ארוך טווח, או מבחן איכויות ארוך טווח, אלא דיווח על בעיות שהופיעו במכוניות במשך שלושת חודשי הבעלות הראשונים. בעיות אלה, על פי JD POWER, מצביעות על פוטנציאל לבעיות עתידיות גדולות יותר בעתיד, שלא לדבר על חוסר שביעות רצון של לקוחות.

 

במקום השני בטבלה מדורגת פורשה ובמקום השלישי מדורגת קדילאק, ששיפרה את איכות המוצר באופן משמעותי לאחר שבשנה שעברה קיבלה את המקום העשירי. אחריהן נמצאות יונדאי, הונדה, מרצדס וטויוטה.

 

בדירוג על פי איכותם הראשונית של דגמי מכוניות מחזיקות יצרניות הרכב היפאניות ברוב המקומות הראשונים. מכונית הסופרמיני האמינה ביותר על פי JD POWER היא טויוטה יאריס, מכונית הפרמיום האמינה ביותר היא לקסוס GS ומכונית הפרמיום הגדולה האמינה ביותר היא לקסוס LS. הטנדר הבינוני האמין ביותר הוא הרידג'ליין של הונדה ואילו המכונית הבינונית האמינה ביותר היא האלטימה של ניסאן.

 

לצד הזוכים בסקר האיכות הראשוני נרשמו גם מפסידים רבים. במקום האחרון בטבלה נמצאת מיני, במקום לפני האחרון נמצאת לנד רובר הבריטית ואילו במקום השלישי מן הסוף נמצאת סמארט המיוצרת על ידי מרצדס, זאת למרות שמרצדס שובצה במקומות הראשונים בסקר.

 

למרות שהסקר נערך בארה"ב ונוגע לדגמים שהקשר בינם ובין מקביליהם הישראלים רופף במקרה הטוב, כעת יותר מתמיד קיים סיכוי לראות את הדגמים האלה בכבישי הארץ. משרד התחבורה אמור לפתוח בשנה הבאה את שוק הרכב הישראלי ליבוא של מכוניות יפאניות בתקינה אמריקאית, כלומר כאלה שמיוצרות בארה"ב ובקנדה. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x