$
בארץ

נדחתה בשבועיים ההכרעה בעניין חילופי הקרקעות בין קק"ל למינהל

חילופי הקרקעות אמורים לאפשר העברת בעלות מלאה לידיהם של כ-200 אלף חוכרים המתגוררים בבנייה רוויה על קרקעות קק"ל ולכ-90 אלף חוכרים בבנייה נמוכה. בתמורה לכך יועברו לידי קק"ל קרקעות בנגב ובגליל

גלית שפיר 07:5219.06.09

האסיפה הכללית של קק"ל דחתה בשבועיים את ההכרעה בעניין חילופי הקרקעות בין קק"ל למינהל מקרקעי ישראל בעקבות דרישה של מתנגדי העסקה. ההצבעה תהיה חשאית.

 

חילופי הקרקעות אמורים לאפשר העברת בעלות מלאה לידיהם של כ-200 אלף חוכרים המתגוררים בבנייה רוויה (דירות) על קרקעות

קק"ל ולכ-90 אלף חוכרים בבנייה נמוכה. בתמורה לכך יועברו לידי קק"ל קרקעות בנגב ובגליל.

 

ביום ראשון האחרון החליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לדחות את האסיפה הכללית של קק"ל לאתמול. היועצת המשפטית של קק"ל מסרה אז למזוז כי דחיית האסיפה תאפשר השתתפות של צירים מחו"ל בישיבה.

 

שלשום אישרה הנהלת ההסתדרות הציונית את הסכם חילופי הקרקעות. ההסתדרות הציונית היא הגוף העליון של המוסדות הלאומיים שקק"ל היא הזרוע הביצועית שלה, וכוללת את נציגי כל המפלגות הציוניות המרכיבות את הכנסת וכן את נציגי הארגונים הציונים בארץ ובעולם.

 

בנייר עמדה שהכין ארגון אדם טבע ודין נכתב כי: "הרפורמה עלולה להביא למחסור ברזרבות העתידיות של המדינה ולגרום לפגיעה קשה בשטחים הפתוחים". גופים נוספים שמוחים על הרפורמה התאגדו יחד למטה מאבק. במטה חברים: תנועת דרור ישראל, השומר הצעיר, מחנות העולים, הזרם השיתופי, המטה הסוציאל-דמוקרטי, הנוער העובד והלומד, מכון שיטים, חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי, התנועה לשמירת אדמות הלאום, הפורום המשפטי למען א"י ויסו"ד – ישראל סוציאליסטית ודמוקרטית.

 

אורי מתוקי, דובר המטה למאבק להפרטת קרקעות ישראל מסר: "דירקטוריון קק"ל הפקיר את תפקידו כשומר על אדמות הלאום והמדינה. למעשה הוחלט על סופה של קק"ל. מהלך זה הוא צעד ראשון ביישום התוכנית המסוכנת של הפרטת אדמות המדינה והעברתן לבעלי הון".

 

בתוך כך,  סיכם יו"ר הכנסת, ראובן רבלין, עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל תפוצל מחוק ההסדרים. עם זאת סוכם, כי ועדת המשנה של ועדת הכלכלה תדון ברפורמה ותתבקש לאשרה עד אמצע חודש יולי, במקביל לאישור התקציב וחוק ההסדרים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x