בארץ

ההשקעות של ישראלים בחו"ל גדלו בחצי מיליארד דולר

בנק ישראל: שווי ההשקעות של תושבי ישראל בני"ע סחירים גדל ברבעון הראשון ב-1% ל-36.1 מיליארד דולר לאחר ירידה חדה ברבעון הקודם

אמנון אטד 12:4618.06.09

שווי ההשקעות הפיננסיות של תושבי ישראל בניירות ערך סחירים בחו"ל גדל ברבעון הראשון של השנה בכ-500 מיליון דולר (1%) בהשוואה לרבעון האחרון של השנה שעברה והסתכם בכ-36.1 מיליארד דולר. זאת לאחר הירידה החדה שנרשמה בשווי ההשקעות הפיננסיות בחו"ל ברבעון הקודם.

 

שוויין של

ההשקעות במניות הנסחרות בחו"ל גדל בתקופה זו בכ-1.3 מיליארד דולר ואילו בשוויין של ההשקעות באגרות החוב נרשמה ירידה של כ-700 מיליון דולר.

 

הגידול בשווי התיק הפיננסי של תושבי ישראל בחו"ל נובע משילוב של שני גורמים: המשך ההשקעות הפיננסיות בחו"ל והתמתנות בירידות המחירים בשוקי המניות בחו"ל.

 

מנתונים שמפרסמת היום (ה') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק ישראל מתברר כי שווי ההשקעות הפיננסיות בניירות ערך סחירים של תושבי חו"ל בארץ גדל ברבעון הראשון בכ-3.3 מיליארד דולר (4.6%), לרמה של כ-74.6 מיליארד דולר. שווי ההשקעות במניות גדל בכ-3.5 מיליארד דולר ואילו שווי ההשקעות באגרות חוב קטן בכ-200 מיליון דולר.

 

הסיבה לגידול הרב בשוויו של תיק המניות היא העלייה החדה יחסית שנרשמה בחודשים הראשונים של 2009 במחירי המניות בבורסה בתל אביב, וגידול קטן גם בהיקף ההשקעות נטו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x