$
תיירות

התאחדות המלונות לנתניהו: "למען חזון השלום הכלכלי אסור להטיל מע"מ על התיירים"

נשיא ההתאחדות ביקש מראש הממשלה לפעול לביטול הצעת חוק ההסדרים להטיל 16.5% מע"מ על שירותים לתיירים, בהתייחסו לנאומו של נתניהו באוניברסיטת בר אילן

יסמין גיל 13:0916.06.09
גורמי התיירות בארץ ממשיכים במאבקם לבטל את הצעת חוק ההסדרים להטיל 16.5% מע"מ על שירותים לתיירים שיגיעו לישראל. הפעם על הפרק: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ונאומו בתחילת השבוע באוניברסיטת בר אילן.

 

במכתב ששלח אתמול (ב') נשיא התאחדות המלונות, אלי גונן, לראש הממשלה,

הוא כותב: "כל העולם עוסק בניתוח נאומך המכובד ואני מבקש להתייחס לפן אחד בנאום, בדבר החוסן הכלכלי של האזור ושיתוף הפעולה ליצירת השלום הכלכלי. אין ספק שעדיין לא מיצינו ולו במעט את פוטנציאל התיירות שיש באזור, לטובת הפיתוח הכלכלי האזורי בכלל ושל מדינת ישראל בפרט".

 

"אני קורא לך לפעול לביטול הגזירה של הטלת מע"מ על שירותי התיירות", כותב גונן לנתניהו, "כך שנוכל לממש את החזון המשותף שלנו של חמישה מיליון תיירים בשנה שיבקרו בישראל".

 

יצוין כי בדיון שנערך בתחילת החודש בוועדת הכלכלה, אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר אקוניס, כי "לפני הקריאה הראשונה של חוק ההסדרים, לא יהיו שינויים בהצעה להטיל מע"מ על שירותי התיירות הנכנסת". כעת ממתינים גורמי התיירות בארץ לשלב הבא במאבקם. החשש בענף התיירות הוא כי ייקור חבילות הנופש לישראל עלול להביא לירידה בתנועת התיירות הנכנסת ולפגיעה כלכלית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x