$
משפט

בלעדי: "נתיבות ושדות נגב מחקו חובות לעמותת עזתה-נתיבות בניגוד לחוק"

לטענת מפרק העמותה הפועלת לקידום החינוך, כיסו המועצות חוב של 830 אלף שקל בכספי משרד החינוך. המועצות דוחות על הסף: "הטענה הועלתה על ידי המפרק במטרה אחת - כדי להבטיח את שכרו"

מארק שון 08:5516.06.09

מפרק העמותה לקידום החינוך עזתה־נתיבות, שהוקמה על ידי עיריית נתיבות ומועצת שדות הנגב (לפנים עזתה), טוען בבית המשפט כי העיריות השתמשו שלא כדין בכספים שהעביר משרד החינוך לעמותה כדי לכסות על גירעונות שנוצרו בה בשנים קודמות.

 

בדיון שנערך בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי

בבאר שבע טען עו"ד יואב בלייכר, שמפרק את העמותה עם ד"ר מקסים ארבל, כי בעת שפעלה העמותה וקיבלה כספים ממשרד החינוך לצורך הפעלת בית ספר ממלכתי־דתי, השתמשו העיריות בכסף זה כדי למחוק חוב של 830 אלף שקל שהיה להן לעמותה. בלייכר ביקש שבית המשפט יפתח בעצמו בחקירה בעניין.

 

אף לא שקל אחד

 

עורכי הדין של העיריות טענו לעומת זאת בדיון כי העמותה לא העבירה אף לא שקל אחד לעיריות. עו"ד עמרם מליץ, המייצג את שדות נגב, הסביר בבית המשפט: "כל מה שקרה באותה שנה הוא שכנראה משרד החינוך העביר כספים ביתר, והעמותה הסתדרה ואמרה שאין צורך לקבל כיסוי גירעונות מהרשויות".

 

אולם מבקשה שהגיש המפרק לבית המשפט עולה כי בישיבה שנערכה במרץ 2007 הודו ג'קי להב, גזבר שדות נגב, ורואה החשבון ירון רותם, שהכין את הדו"חות הכספיים של העמותה, שאותם 830 אלף שקל צריכים להיות מוחזרים לעמותה, וטענו שמדובר בשגגה.

 

קיזוז רווחים

 

לדברי המפרק, הוא מצא בפרוטוקולים של דיוני העמותה כי נציגי עיריית נתיבות והמועצה האזורית החליטו לקזז את רווחי העמותה משנת 1996 ולכסות באמצעותם את הגירעון שנוצר בעמותה. המפרק חשף כי בדיונים לקראת הכנת הדו"ח הכספי של 1996 ביקשה עיריית נתיבות להמשיך לרשום את הגירעון בדו"חות הכספיים בלי לחייב בפועל את הרשות בכיסויו, וציינה שבמסגרת פירוק עתידי יממן משרד החינוך את הגירעון. "לנתיבות אין פתרון לגירעון", אמרו נציגי העירייה. שנה לאחר מכן, ב־1997, הראו הדו"חות הכספיים של העמותה עודף של 830 אלף שקל.

 

רשם העמותות הביע את עמדתו כי מדובר בכספים שאמורים לחזור לעמותה.

 

ממועצת שדות נגב נמסר בתגובה שהיא "דוחה על הסף את טענת המפרק. למען הדיוק ייאמר כי המפרק לא טען שהמועצה או עיריית נתיבות הכניסו לכיסן כספים כלשהם, אלא שהרשויות לא העבירו לעמותה כספים שהתחייבו להעביר לכיסוי חובות העמותה. העמותה היא שפטרה את עיריית נתיבות ואת מועצת שדות נגב מלהעביר כספים אלה. הטענה הועלתה על ידי המפרק בדיון מקדמי במטרה אחת - להבטיח את שכרו של המפרק, לגופו של עניין, אין בטענה כל ממש והיא נדחתה על הסף על ידי כל הגורמים המעורבים בתיק, כולל בית המשפט".

 

מעיריית נתיבות וממשרד החינוך לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x