$
משפט

האם משרד החשב הכללי באוצר ישלם מיליון שקל על הפרת זכויות יוצרים?

לטענת רו"ח אמיר גבאי, בעליה של חברת בי.פור יועצי פרישה, מצגות שהופיעו באתר האינטרנט שלו הועתקו לאתר החשב הכללי, בשינויים קטנים. עכשיו הוא תובע פיצוי

הדר קנה 13:4320.05.09

רואה חשבון, הטוען כי החשב הכללי של משרד האוצר הפר את זכויות היוצרים שלו, הגיש היום (ד') תביעה לבית משפט השלום בירושלים בסך מיליון שקל.

 

אמיר גבאי הוא בעל חברת בי.פור יועצי פרישה, שבמסגרתה פועל אתר אינטרנט ובו מצגות בנושאים שונים. לטענת גבאי, בכל עמוד במצגות

המתפרסמות באתרו מופיעה חותמת מים עם לוגו של החברה.

 

גבאי טוען, כי בחודש ינואר 2009 הוא גילה, כי קטעים מהחומרים שבאתרו מופיעים באתר האינטרנט של החשב הכללי באוצר, בשינויים קטנים. עוד הוא טוען, כי חיפוש בגוגל תחת הכותרת "מיסי פרישה" מוביל לאתר של משרד האוצר ולמצגות הללו, השייכות לו.

 

לטענתו, משרד החשכ"ל לא טרח לוודא, כי החומרים שהעלה באינטרנט מותרים להצגה. בכך הוא הפר את זכויות היוצרים שלו ואף גזל את פרי המאמץ וההשקעה שהשקיע גבאי ביצירת המצגות.

 

עוד טוען התובע, כי במהלך החודשים ינואר ופברואר האחרונים פנה במכתבים למשרד האוצר, על מנת להתריע בפניהם על ההפרה, אך הצדדים לא הגיעו להסכמה ביניהם ולכן החליט לפנות לבית המשפט.

 

מהחשב הכללי נמסר, כי "החשב הכללי דוחה מכל וכל את טענותיה המופרכות של חברת בי. פור. יועצי פרישה בע"מ ומנהלה, רו"ח אמיר גבאי, בדבר הפרת זכויות יוצרים. כתב התביעה טרם הומצא לחשכ"ל ולכן לא ניתן להתייחס לטענות המועלות בו. עמדת המדינה תוגש לבית המשפט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x