$
תיירות

בכירי המלונאים: "הטלת מע"מ על תיירים זרים - הרס הענף"

שר התיירות: "נותרו מספר סוגיות במסגרת חוק ההסדרים, בהן ביטול הטלת מס על תיירות נכנסת, אשר יידונו עד השלמת אישור חוק התקציב"

יסמין גיל 16:4013.05.09
תקציב משרד התיירות ל-2009, כולל תוספות חד פעמיות, יעמוד על 935 מיליון שקל ותקציב 2010 יעמוד על 690 מיליון שקל, כך נמסר היום (ד') ממשרד התיירות.

 

תקציב השיווק בשנים 2009-10 יעמוד על כ-500 מיליון שקל, לעומת 220 מיליון שקל ב-2008. תקציב השקעות הון-פיתוח יעמוד

על 405 מיליון שקל ותקציב התשתיות יעמוד על כ-400 מיליון שקל. בנוסף, תוקצה תוספת חד פעמית בסך 15 מיליון שקל לפעילות המשרד.

 

בהודעתו ציין שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, כי "נותרו מספר סוגיות עקרוניות במסגרת חוק ההסדרים, בהן ביטול הטלת מס על תיירות נכנסת, אשר ידונו עד השלמת אישור חוק התקציב והחוק ההסדרים בקריאה שנייה ושלישית".

מדובר בהצעה שמעוררת חשש בקרב התיירנים בארץ שפועלים בתחום התיירות הנכנסת, לפיה יוטל מע"מ של 15.5% על שירותי תיירות בישראל, לתושבי חוץ - כולל על לינה בבתי מלון והשכרת רכב, שירותים שהינם פטורים ממע"מ כיום.

 

על כך אמר היום נשיא התאחדות המלונות, אלי גונן: "אני מצפה שהממשלה תתעשת ואם היא באמת מדברת על יצירת מקומות תעסוקה בפריפריה - שתגנוז את רעיון הטלת המע"מ על התיירות הנכנסת. הדבר האחרון שהממשלה צריכה לעשות עם המשבר הכלכלי הגלובלי, זה להקשות על התיירות בישראל להתמודד מול המדינות המתחרות. במדינות השכנות מתמרצים את התיירנים ואצלנו מקשים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x