שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ארנון חסך 225 אלף שקל אגרת בית משפט - ופיוטרקובסקי ישלם לו 9 מיליון שקל פחות

בית המשפט קבע כי על פיוטרקובסקי לשלם לארנון 60 מיליון שקל, לא 69 מיליון שקל, בגין הדיבידנד על מניות סלקום - משום שזה שילם אגרה של 1.5 מיליון שקל בלבד

ענת רואה 21:2105.05.09
עו"ד יגאל ארנון, שזכה לפני חודשיים בתביעה שהגיש נגד שלמה פיוטרקובסקי, בגין 1% ממניות סלקום, יהיה זכאי לקבל מפיוטרקובסקי 60 מיליון שקל כדיבידנד שהצטבר ממניות סלקום, ולא 69 מיליון שקל, הסכום שדרש לקבל ועליו אף קיבל עיקול זמני.

  

הסיבה לכך, כפי שעולה מהחלטה

שמסר היום (ג') שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודה זפט, היא בין היתר כי ארנון שילם אגרת בית משפט רק על 60 מיליון שקל ולכן אינו יכול כיום לדרוש לקבל סכום גבוה מכך.

 

האגרה עומדת על 2.5% מהסכום הנתבע, ובפועל שילם ארנון 1.5 מיליון שקל, כך שהיה עליו לשלם 225 אלף שקל נוספים כאגרה כדי שיוכל לדרוש לקבל את 9 מיליון שקל נוספים. כתוצאה מכך קטנים חיוביו של פיוטרקובסקי כלפיו בסכום זה.

  

פסק הדין בתביעת ארנון ניתן בתחילת מרץ 2009 כאשר מיד לאחר מכן הוא ביקש וקיבל עיקולים בסך 69 מיליון שקל על נכסיו של פיוטרקובסקי. התחשיב שערך קבע כי גובה הדיבידנד על מניות סלקום עומד על 60 מיליון שקל, וכי בנוסף הוא זכאי לקבל 9 מיליון שקל בגין הפרשי הצמדה וריבית.  

 

לאחר מתן ההחלטה פנה פיוטרקובסקי באמצעות עורכי הדין חגי שלו ואיזי הולדשטיין בבקשה לשופט זפט שהורה על העיקול, לצמצמו ל-60 מיליון שקל בלבד. הבקשה נומקה בכך שפסק הדין של גורן לא התייחס לתשלום בגין הפרשי הצמדה וריבית וכי ארנון לא שילם אגרה בגין רכיב זה.  

 

בהחלטתו לקבל את הבקשה קובע זפט כי בפסק הדין של גורן לא היתה אמירה כלשהי בנושא חיובו של פיוטרקובסקי לשלם הפרשי הצמדה וריבית. זפט התייחס לטבלת דיבידנדים שהגיש ארנון, וציין כי לא פורטו בה חישובי הפרשי ההצמדה והריבית וכי ארנון לא שילם אגרת בית משפט על רכיב זה אלא רק 1.5 מיליון שקל.  

 

זפט הוסיף כי אם סבר ארנון שגורן לא התייחס לעניין בטעות, הרי שהיה עליו בקשה לתיקון טעות סופר בפסק הדין. יצוין כי בקשה כזאת צריכה להיות מוגשת תוך 21 יום ממועד מתן פסק הדין, כך שנראה כי ארנון אינו יכול עוד להגישה כעת.

  

ממשמעות ההחלטה היא כי על פיוטרקובסקי להעביר כעת לארנון 30 מיליון שקל, בכפוף לערבות בנקאית שיתן ארנון על מלוא גובה הסכום. יתרת הסכום תוחזק בנאמנות עד להכרעה בערעור שהגיש פיוטרקובסקי לבית המשפט העליון. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x