$
סביבה

הוועדה המחוזית: יוכן סקר סביבתי לפרויקט המלון בתמנע

ביהמ"ש קבע לאחרונה כי התוכנית של קבוצת איגרא להקמת בית מלון באזור תמנע תוחזר לדיון חוזר בוועדה המחוזית דרום, בעקבות עתירה של אדם טבע ודין. יו"ר הוועדה המחוזית דרום החליט למנות מומחה לבחינת הפרויקט, שיבחן את הקמת המלון בחלופות אחרות

גלית שפיר 23:4527.04.09

יו"ר הוועדה המחוזית דרום, אבי הלר, החליט היום למנות מומחה שיכתוב מסמך סביבתי שיבחן את פרויקט המלון בתמנע של קבוצות איגרא. הדו"ח יכלול גם בחינה של הקמת המלון בחלופות אחרות.

 

בשנת 96' אושרה תוכנית מתאר מקומית בה הוגדרה תמנע כאזור לתיירות ונופש. ב-2006 הגישה

קבוצת איגרא את התוכנית המפורטת הכוללת בניית ארבעה אגפי בית מלון, שיכלול כ- 400 חדרים בשטח של כ-300 דונם ולצדם שני פארקים של אטרקציות. במרץ 2008, כשנה וחצי לאחר המועד האחרון להגשת ההתנגדויות לתוכנית, הגישה עמותת אדם טבע ודין עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע, בה נטען כי ההיתר לבניית המלון ניתן על שטח של 42 דונם, זאת בניגוד לתוכנית המתאר שקבעה כי השטח יהיה על 24 דונם. בפסק הדין שניתן לפני ארבעה חודשים נקבע כי התוכנית תוחזר לדיון חוזר בוועדה המחוזית.

 

קבוצת איגרא מסרה בתגובה: "אנו מברכים על ההחלטה ובלבד שיבוצע המסמך בפרק זמן מהיר - כפי שקבע בית המשפט. קבוצת איגרא בטוחה כי לאחר בחינת החלופות, שאגב נבחנו כבר בעבר, יימצא כי המיקום הנוכחי הוא המתאים ביותר לאופיו ומהותו הירוקה של הפרויקט".

 

עו"ד נירית לוטן מאדם טבע ודין אמרה: "החלטת הוועדה המחוזית שהתקבלה ברוב קולות, לבחון חלופות נוספות למיקום הפרויקט, לרבות החלופה שלא לבצע אותו כלל, מחזקת את החלטת בית המשפט המחוזי שפסק כי ההחלטה על אישור התוכנית התקבלה שלא כדין. לאור החלטת בית המשפט ומוסדות התכנון, אנו מצפים כעת ממרכז ההשקעות שבמשרד התמ"ת לבטל את תמיכתו בתוכנית ולהסב את הכסף שיועד לפרויקט לפרויקטים אחרים שאינם פוגעים בסביבה".

 

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש), יו"ר עמית של השדולה הסביבתית-חברתית, אמר: "זהו הישג מרשים של קבוצת פעילים נחושה ושל התנועה הסביבתית כולה בהגנה על שטחי הנוף המיוחדים בארץ. פעם אחר פעם בתמנע, פלמחים, ופארק קריית ספר בתל אביב אנחנו רואים ששילוב נכון בין מאבק ציבורי, פרלמנטרי, משפטי ותכנוני – יכול להביס אינטרסים נדל"ניסטיים רבי עוצמה".

 

יו"ר הוועדה המחוזית דרום, הלר, אמר בתגובה: "הוועדה החליטה כי יוכן מסמך סביבתי. משרד הפנים יבחר את המומחה שיכין את הדו"ח. אנו נבחן בתיאום עם היועץ המשפטי של המשרד כיצד ימומן הפרויקט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x