$
משפט

תמה פרשת קרדן: בית המשפט זיכה את היו"ר יוסף גרינפלד מאישום של שימוש במידע פנימי

זאת לאחר שביהמ"ש המחוזי החזיר לדיון את שאלת אשמתו של גרינפלד בנושא, בכל הנוגע לתוכניות הרה-ארגון של חברת קרדן ב-1998. עורך דינו: "לא נותר כל ספק, כי גרינפלד פעל כדין"

איתי הר אור 15:3527.04.09

 

בית המשפט השלום בתל אביב זיכה היום (ב') את יוסף גרינפלד, בעל השליטה בחברת קרדן, מן האישום של שימוש במידע פנים. ביהמ"ש קבע, כי גרינפלד

רכש את מניות קרדן בתום לב ומטעמים עסקיים לגיטימיים.

 

זיכויו של גרינפלד בא לאחר שבדצמבר האחרון אישר ביהמ"ש המחוזי את זיכויו של גרינפלד מכל העבירות של שימוש במידע פנים, הנוגעות לעסקת האחזקות המשותפות, אך ביטל את הזיכוי בעבירות הנוגעות לתוכנית איחוד ההון שהיו לקרדן לפני כעשר שנים, והחזיר את התיק לדיון בבית המשפט השלום, על-מנת שזה יקבע אם יש להרשיע את גרינפלד בעבירות של שימוש במידע פנים, הנוגע לתוכנית איחוד ההון, אשר בוצעו מחודש אוגוסט 1998 ואילך. היום, כאמור, הוא זוכה.

 

פרשת קרדן החלה כאשר ב-1998 הואשמו יוסף גרינפלד, יצחק גרוסמן ואיתן רכטר, בביצוע עבירות ניירות ערך. השלושה הואשמו, כי עשו שימוש במידע פנים, הנוגע לתוכניות רה-ארגון של חברת קרדן. על-פי האישום, גרינפלד, שהיה יו"ר הדירקטוריון של קרדן, וגרוסמן, דירקטור ושותף לשליטה בחברה, עשו שימוש במידע שהיה עתיד להעלות במידה ניכרת את ערך המניות, זאת באמצעות ביצוע סדרת רכישות של מניותי קרדן ב-27 מיליון שקל.

 

סגנית נשיא בימ"ש השלום, זיוה הדסי הרמן, כתבה בהחלטתה: "שמעתי את גרינפלד ואת דברי הסובבים אותו במעגל העסקי, למדתי להכירו על רקע העובדות והראיות ואני מאמינה לו, עד כי לא נותר ספק בליבי, כי אמונתו בחברה ובעתיד הטמון בה היו הכוח המניע אותו ולאורך כל שנות קיומה של החברה, הוא פעל בכל דרך אפשרית לבסס את מעמדו ולהגדיל את אחזקותיו בה.

 

"איש עסקים אינו פועל בחלל ריק וכאשר פעילותו נבחנת בדיעבד, לא ניתן לעקר ולעקור אותה מהמציאות בה פעל בזמן אמת". בהמשך אף נכתב: "לא הוכח ולא נמצא, כי בדרך בה הלך, חצה את הקו אותו ניתן לראות כקו גבול לפעילות עסקית מותרת".

 

עו"ד ד"ר יעקב וינרוט, שייצג את גרינפלד, יחד עם עוה"ד נבות תל-צור, ישראל וולנרמן ואלירם בקל, אמר היום: "אני שמח בשמחתו של גרינפלד. ליוויתי אותו משך שנים ארוכות, כאשר המסך השחור של האישום הפלילי עטף אותו. חשוב להדגיש, כי פסק דינו של בית המשפט השלום הוא ייחודי, בכך שאינו מסתפק בקביעה, לפיה נותר ספק סביר בשאלת האשמה, אלא שהוא קובע חד-משמעית, שלא נותר כל ספק, כי גרינפלד פעל כדין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x