שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ביה"ד: שאול אייזנברג חייב אישית בחובות לשחקני הפועל ת"א בעבר

אייזנברג ישלם 650 אלף שקל לשחקני עבר של קבוצת הכדורסל - ישראל שיינפלד ואילן ברקוביץ

מארק שון 12:0923.04.09

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב חייב אתמול (ד') את איש העסקים שאול אייזנברג באופן אישי בחובות קבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב לשחקני עבר של הקבוצה, ישראל שיינפלד ואילן ברקוביץ. אייזנברג חוייב לשלם סכום כולל של כ-650 אלף שקל, בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך

40 אלף שקל.

 

שיינפלד וברקוביץ תבעו מקבוצת הפועל תל אביב ומאייזנברג באופן אישי - באמצעות ארגון שחקני הכדורסל המיוצג על ידי עורכי הדין דפנה שמואלביץ ותמי עציון פלץ ממשרד רובין-שמואלביץ - כספים בגין שכר עבודה, פיצויי פיטורים וניכויים שנעשו שלא כדין ממשכורתם.

 

תביעתם לתשלומים השונים התקבלה כמעט במלואה: לזכות שיינפלד נפסקו כ-500 אלף שקל על משכורות משנת 2003-2005 ולזכות ברקוביץ כ-150 אלף שקל מעונת המשחקים 2004-2005.

 

אייזנברג ניהל את קבוצת הכדורסל באמצעות העמותה לקידום הספורט הנשי, הנוער והמגזר הערבי בהפועל תל אביב, ושימש יו"ר העמותה החל מאפריל 2004. השופאת מיכל לויט קיבלה את טענות שני השחקנים, שביקשו להרים את מסך ההתאגדות בין אייזנברג לעמותה וחייבה אותו אישית בחובות כלפיהם. זאת, בטענה שמאז 1992 שלט אייזנברג בקבוצה במישרין ובעקיפין, מאחורי הקלעים או לפניהם, והיה ה"רוח החיה" מאחורי הקבוצה והדמות המזוהה עמה ביותר.

 

שיינפלד טען עוד כי בעונת המשחקים 2004-2005 הוא עבר מסכת של התעמרויות והתנכלויות על רקע פעילותו הארגונית לטובת שחקנים אחרים, מתוקף מעמדו כקפטן הקבוצה. השופטת לא קיבלה את הטענה, וקבעה שלמרות ש"אין ספק כי פנייתו לערכאות לא נשאה חן בעיני הקבוצה ומר אייזנברג והיא שהיתה ה"טריגר" המיידי להשעייתו, הפנייה לבית הדין היתה בעיקרה בעניינו האישי ולא הוכחה התנכלות על רקע פעילותו הארגונית". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x