$
תיירות

בלעדי: נדחתה בקשת אל על להפעיל טיסות לאילת

רשות התעופה האזרחית: "אין מקום בתעופה הפנים ארצית למובילים נוספים". אל על ביקשה להפעיל טיסות, בעיקר לתיירים המגיעים עמה מחו"ל ומעוניינים בטיסת המשך לאילת

יסמין גיל 21:0021.04.09
רשות התעופה האזרחית (רת"א) דחתה את בקשת חברת אל על להפעיל טיסות פנים ארציות מנתב"ג ומשדה דב לשדות התעופה עובדה ואילת. במסמך שהגיע לידי "כלכליסט" נכתב: "רת"א והגורמים המקצועיים במשרד התחבורה בחנו את בקשת אל על, והמסקנה היא כי אין עדיין מקום בתעופה הפנים ארצית למנות מובילים נוספים".

 

כיום פועלות בקווים הפנים ארציים ארקיע וישראייר, כאשר אל על חוכרת מקומות בטיסת בוקר אחת של ישראייר, ובשל עלויות החכירה הגבוהות שוקלת להפסיק אותה. בהמשך למדיניות "פתיחת השמים" שהנהיג משרד התחבורה ואשר איפשרה לישראייר ולארקיע להתמנות כמובילים נקובים ליעדים בחו"ל, ביקשו באל על מנגד, כבר מספר פעמים בעבר, להשתלב בטיסות הפנים ארציות.

 

אל על לא תשתלב בקו לאילת. מטוס ארקיע בנמל התעופה באילת אל על לא תשתלב בקו לאילת. מטוס ארקיע בנמל התעופה באילת צילום: ג'ו קוט

 

אל על אף גיבשה תוכנית להפעלת 6-12 טיסות יומיות בקווים מתל אביב לאילת, וזאת במטרה לחבר את לוח הטיסות הבינלאומיות של החברה עם הטיסות לאילת, בעיקר עבור תיירים שיבקשו להגיע לאילת באותה חברת תעופה ובתיאום זמנים.

 

גורם בענף אמר: "המדינה זורקת מיליונים במטרה לעודד תיירות לאילת, ומצד שני לא מאפשרת לתיירים לטוס בלוח זמנים רצוף מחו"ל לנתב"ג ומשם, ללא המתנה מיותרת, לאילת. זו מועצת חלם. זה מוצר תיירותי נחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x