• תפריט
בארץ

האוצר דורש מהפיס להפסיק את הגרלות הלוטו החדש

מנכ"ל המשרד, ירום אריאב, שלח מכתב למנכ"ל הפיס, שאול סוטניק, בו הוא דורש להפסיק את פורמט ההגרלה החדש תוך 10 ימים, עד לקבלת אישור משר האוצר לשינויים שהוכנסו בה. הפיס: "כשיגיע המכתב, נגיב אליו"

אמנון אטד 21:2625.03.09

משרד האוצר דורש מהנהלת מפעל הפיס להפסיק תוך 10 ימים את הגרלת הלוטו החדש. במכתב ששלח היום (ד') למנכ"ל הפיס, שאול סוטניק, כותב מנכ"ל האוצר, ירום אריאב, כי השינויים שהכניס הפיס בהגרלת הלוטו משנים את תנאי ההגרלות ולכן הם חייבים את קבלת אישורו של שר האוצר.

 

הוראת

האוצר לפיס היום באה בהמשך למכתב ששלח אריאב לפני כשבועיים למנכ"ל הפיס, שבו דרש ממנו לקבל הסברים על השינויים בתנאי ההגרלה. פניית האוצר למפעל הפיס מגובה בחוות דעת של משרד המשפטים, שקובעת כי הפיס מפר את ההיתר שניתן לו.

 

באוצר מסבירים, שהפיס מטעה את הציבור בפרסומיו, בכך שהוא מציין, שהפרסים בהגרלה החדשה גדלו, אך הוא אינו מציין, שבמקביל - קטנו הסיכויים לזכות באופן משמעותי. לדברי אנשי האוצר, "מפריע לנו שהציבור שרואה את מודעות הענק המבשרות על הגדלת הפרסים, מקבל מהן רק את מחצית התמונה הכוללת".

 

ממפעל הפיס נמסר בתגובה, כי המכתב של מנכ"ל האוצר עדיין לא הגיע אליהם, "וכשהוא יגיע, נגיב".

 

לפני שבועיים הגיב הפיס על פניית האוצר בצורה בוטה יותר: "האוצר קיבל את תוכנית השינויים בלוטו ואף אישר אותה. התנערותם הפתאומית מהחלטתם תמוהה ומביכה עד מאוד. כבר בחודש נובמבר פנה מנכ"ל מפעל הפיס אל מנכ"ל האוצר במכתב בקשה, המפרט את כל השינויים העתידים להתבצע בלוטו, לרבות הגדלת הפרסים ושינוי סיכויי הזכייה. הפנייה נעשתה בדיוק על-פי הנדרש בהיתר בין הצדדים ואושרה כפי שנקבע בהיתר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x