משפט

פרסום ראשון: אלי רייפמן פיטר את עורך דינו

זאת ככל הנראה בעקבות המבוכה בבית משפט אתמול במסגרתה חשפה השופטת לפרוטוקול פתקים אישיים שהוחלפו בין רייפמן לפרקליטיו. במקום שלמה ארדמן שכר רייפמן את שירותיהם של עוה"ד דורון אפיק ושלומי תורג'מן

ענת רואה 11:4425.03.09

מייסד אמבלייז, אלי רייפמן, פיטר אמש (ג') את עורך דינו, שלמה ארדמן, ושכר תחתיו את שירותי עורכי הדין דורון אפיק ושלומי תורג'מן ממשרד "אפיק-תורג'מן", זאת ככל הנראה על רקע ההתנהלות המביכה שהתרחשה אתמול בדיון בבית המשפט בבקשה להורות על צו לכינוס נכסיו של רייפמן.

 

המבוכה

נגרמה כאשר השופטת ורדה אלשיך הקריאה לפרוטוקול בית המשפט תוכן של פתקים שהועברו בין רייפמן לפרקליטים במהלך הדיון. מהפתקים עולה כי רייפמן "הזמין" מפרקליטיו שאלה כדי לתקן את הרושם שהותירה עדותו, לפיו הוא פושט רגל.

 

עם תום חקירתו של רייפמן ביקש עורך דינו שלמה ארדמן לערוך חקירה חוזרת קצרה. כדי להבטיח שהנחקר לא תודרך על ידי פרקליטיו, דבר שהוא אסור, ציין ארדמן בפני השופטת כי הוא לא שוחח עם רייפמן, ורק קיבל פתק חד־צדדי ששיגר אליו רייפמן. השופטת אלשיך טענה כי בפתק יכול היה רייפמן "להזמין שאלה" מפרקליטיו, ולכן קבעה כי החקירה החוזרת תתאפשר רק אם היא תקבל לעיונה את הפתק.

 

ע"ד ארדמן הגיש לשופטת דף ועליו התכתבויות שונות, והפנה אותה לעיין בשורה הרלבנטית. אלשיך התרגזה ממה שראו עיניה והחליטה לתעד בפרוטוקול את תוכן הפתק, שבו טען רייפמן כי נוצר רושם מוטעה של פשיטת רגל מצדו.

 

לאחר שהתחדש הדיון, קטעה אותו אלשיך ובישרה כי המשיכה לקרוא בדף שעל שולחנה, ומצאה כי עו"ד דורון אפיק, שייצג את רייפמן בהסכמי ההלוואה שנטל, כתב לו כי "הבעיה היחידה היא שאמרת שאתה מסתיר נכסים. את זה עורך הדין שלך צריך לתקן בחקירה חוזרת...". אלשיך חשפה זאת לפרוטוקול, והוסיפה כי "רייפמן הזמין שאלה, וארדמן ידע בוודאי לנסח אותה כך שהעד יוכל לומר את הדברים". לדבריה, מזמן לא ראתה זלזול כזה באינטליגנציה של בית המשפט. בתום הדיון ציינה אלשיך כי הדברים חמורים ומהווים בסיס לתלונה בלשכת עורכי הדין.

 

דורון אפיק משמש כפרקליטו של רייפמן בנושאים קשורים ובין היתר ייצג אותו בהסכם ההלוואה שנטל מיגאל ג'רבי.

 

ההודעה על החלפת הייצוג נמסרה הבוקר לשופטת.

 

עו"ד אפיק סרב להגיב. את תגובתו של ארדמן לא ניתן היה להשיג.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x