$
משפט

הכונס הרשמי: שעבוד מניות רייפמן באמבלייז לטובת נרקיס - "מעשה פשיטת רגל"

הכונס הגיש את תגובתו לבקשתה של חברת ההשקעות האמריקאית Rockmore למינוי כונס נכסים זמני על נכסיו של רייפמן

מארק שון 11:3718.03.09

שיעבוד של 2 מיליון ממניות אמבלייז של אלי רייפמן לטובת שלי נרקיס, בזמן שהיה חייב כספים לחברת ההשקעות האמריקאית Rockmore , הוא מעשה פשיטת רגל - כך קבע כונס הנכסים הרשמי בתגובה שהוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב. התגובה הוגשה בהמשך לבקשתה של Rockmore למינוי כונס נכסים

זמני על נכסיו של רייפמן.

 

באמצע ינואר הגישה Rockmore בקשה להצטרף לצו כינוס הנכסים של רייפמן והכרזתו כפושט רגל. החברה טוענת, באמצעות עו"ד גד מינא, כי רייפמן הודה בכתב שהוא חייב לה למעלה משני מיליון דולר, אך לא משלם את חובו זה זמן. החברה מתבססת על הסכם אופציה ממאי 2007, אותו מימשה והודיעה על כך לרייפמן בינואר 2008.

 

חברת ההשקעות טענה רבות לעניין עצם החוב, כותב נציג כונס הנכסים הרשמי, עו"ד פני יעקובוביץ', אך כמעט שלא העלתה נימוקים להצדקת מינוי כונס נכסים זמני על נכסיו של רייפמן. יעקובוביץ' מציין כי לא יתנגד לשני סעדים פחות חמורים מכינוס נכסים - צו שיאסור על רייפמן לשנות את המצב המשפטי של נכסיו (איסור למכור או לשעבד), וצו שיסמיך את עו"ד מינא לבצע רישום של נכסיו של רייפמן.

 

הכונס הרשמי הוסיף, כי ההסכמה שלו לרשום את נכסיו של רייפמן נסמכת על הצהרותיו כי יש לו נכסים רבים שעתידים לשמש לו לצורך פרעון חובותיו. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x