• תפריט
50 נשים

הנשים המבטיחות בהיי-טק ובהון סיכון

האם דנה פורטר תמצא את הדבר הבא בשוק הטלקום? איך תשחזר אליס מילר את ההישג שהכניס נשים לקורס טיס בצה"ל גם בתחום המים בישראל? ואיפה יצטלבו שוב הקריירות של ריקי דרורי והילארי קלינטון?

שירות כלכליסט 08:5405.03.09

אליס מילר (37)

 

מקצוע: מהנדסת אווירונאוטיקה וחלל

 

תפקיד: סמנכ"לית פיתוח בעופרה הידרוס.

 

מקום עבודה קודם: "ניהלתי ראפטינג בהודו, שם גרתי שנתיים וחצי עם בעלי, שהוא קיאקיסט. קודם לכן עסקתי במשך עשר שנים בניהול פרויקטים והסבות מטוסים בחיל האוויר. בתפקיד האחרון שם ניהלתי מוסך מטוסים".

 

הישג בתפקיד הנוכחי: "הקמת חברה נשית של שלוש שותפות, שפיתחה קונספט חדש שלא קיים במדינה - בריכה נטולת כלור, והמשך קיומה של החברה למרות המיתון".

 

שאיפה בתפקיד: "להוביל קמפיין ציבורי שיאלץ את משרד הבריאות להוציא תקן לשחייה במים מתוקים, לכנרת, לנחלים ולבריכות טבעיות".

 

ההישג הגדול ביותר: "לידת הבת שלי בהימאליה. אין לי רגעים מכוננים, לא אישיים ולא מקצועיים. גם לא הניצחון בבג"ץ (על זכותה להשתתף בקורס טיס). אם הייתי מפסידה, לי אישית זה היה עושה את אותו אימפקט. הישגים הם לא מטרה מבחינתי".

 

איפה לא תעבדי: "בצבא. אני לא יכולה לעבוד במקום שמעורבת בו אלימות. אני לא נגד הצבא, אבל המקום שלי היום ביקום הוא לא שם, ולא יכול להתחבר לשם. הלב במקום אחר. במים" › על מה את לא מוכנה לוותר: "לא מוכנה לוותר בשביל קריירה, נקודה. וכמובן, לא אעשה משהו המנוגד לעקרונות שלי או שיביא לפגיעה במשפחה".

 

מעמד האשה הוא....

ביטוי שסובל משימוש יתר כמעט כמו המילה 'אקולוגי'"

 

נימוקים לבחירה: היזמות ותחושת השליחות זורמים בדמה. היא זקוקה למטרה נכונה, והחתירה להשיג אותה היא חלק מאורח חייה, אם מדובר בבג"ץ קורס הטיס ואם בפעילותה כיום.

 

ד"ר נועה שלח (38)

 

תפקיד: מנכ"לית חברת קמפוס ביו, מבית כלל תעשיות ביוטכנולוגיה.

 

מקום עבודה קודם: "מנהלת בכירה בחברת ידע, האחראית למסחור תוצאות המחקרים במכון ויצמן. סמנכ"לית לניהול פרויקטים בחברת קריקס".

 

הישג בתפקיד הנוכחי: "יצירת רשת שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים כמו מכון ויצמן, חברות תרופות ובתי חולים. הקמה של תשתית שתאפשר לקחת פרויקט ממכון ויצמן ולמסחר אותו במסגרת קרן משותפת וגם במסגרת של רישוי, לצד חברות תרופות מובילות".

 

שאיפה בתפקיד: "להקים מסגרת פורטפוליו של פרויקטים צעירים שתאפשר להביא תרופות לשוק באופן רציף. לוקח זמן לפתח תרופות, הסיכון גדול. לכן יש חשיבות לפורטפוליו גדול".

 

שיא מקצועי: "בקריקס, חברה לפיתוח תרופות, הייתי סמנכ"לית עוד מתחילת דרכי בחברה. הגעתי להישגים משמעותיים, כמו הובלת פרויקטים לשלב 2, בהם תרופות נגד סוכרת או סרטן. הייתי גם שותפה להנפקת החברה".

 

אתר הבית שלך: "ynet" 

 

פעילות למען הקהילה: "מתנדבת ב'חבר לי', ארגון להצלת כלבים עזובים ומציאת בית בעבורם. אני אוספת כלבים נטושים ומוצאת להם בית אוהב גם בלי קשר לפעילות בעמותות. בימי שישי יש יום אימוץ ליד גן מאיר בתל אביב, שם אני מנסה למסור לעוברים ושבים כלבים לאימוץ".

 

מעמד האשה הוא...

האפשרות השווה להתמודד בתנאי השוק בכל פעילות וכל משימה, ללא חסמים שנובעים מהמגדר"

נימוקים לבחירה: ציר מרכזי במסחור פטנטים רפואיים ממכון ויצמן, וכיום אחראית לכך שפטנטים מהאקדמיה לא יעלו אבק במעבדות אלא יזכו להצלחה מסחרית. בתפקידה הנוכחי יצרה רשת של שיתופי פעולה עם האקדמיה ועם חברות תרופות לפיתוח פרויקטים שמקורם באקדמיה, זיהוי פרויקטים חלוציים בתחום חקר הסרטן, המחלות הזיהומיות והדלקתיות וקידומם להוכחת יכולת יישומית למטרות טיפול.

 

(מימין למעלה) דנה פורטר, ריקי דרורי, נועה שלח, תימור ארבל-סדרס ויפעת אורון. יושבת: אליס מילר (מימין למעלה) דנה פורטר, ריקי דרורי, נועה שלח, תימור ארבל-סדרס ויפעת אורון. יושבת: אליס מילר צילום: אוראל כהן

 

דנה פורטר (36)

 

תפקיד: סגנית נשיא לשיווק באמדוקס. בשנים האחרונות מובילה את תחום השיווק האסטרטגי בחברה.

 

מקום עבודה קודם: "יועצת בחברת דלויט בניו יורק ובחברת הייעוץ הישראלית תפן".

 

הישג בתפקיד הנוכחי: "הייתי שותפה בצוות שהוביל תהליך של יצירת קטגוריית שוק חדשה בחברת אמדוקס - קטגוריית המערכות המשפיעות על חווייתו של לקוח הקצה. מדובר בקטגוריית שוק שכיום מעצבת את אסטרטגיית המוצרים של החברה ואת האסטרטגיות העסקיות של ספקיות תקשורת ברחבי העולם".

 

שאיפה בתפקיד: "למצוא את 'הדבר הבא', שיביא לשינוי ולצמיחה בשוק הטלקום, גם מעבר למשבר הכלכלי העולמי הנוכחי".

 

שיא מקצועי: "בזמן המשבר הפיננסי באסיה ב־1998 חייתי בטייוואן, והובלתי שם פרויקט ייעוץ בתחום ניתוח מערכות בעבור חברת אלקטרוניקה. האתגר שבעצם היותי ישראלית, שמובילה שינוי אמיתי בחברה טייוואנית שעוברת משבר גלובלי, היה בעבורי חוויה מכוננת, שלימדה אותי גלובליזציה מהי".

 

על מה את לא מוכנה לוותר: "על ארוחות יום שישי עם המשפחה המורחבת" › אתר הבית שלך: "iGoogle שמותאם אישית - עם גאדג'טים רלבנטיים" › מוטו: "מי שלא עושה לא טועה".

 

מעמד האשה הוא... במגמת שיפור מתמדת, וההייטק הוא דוגמה לסקטור שבו נשים יכולות לקבל תפקידים מאתגרים ומובילים"

 

נימוקים לבחירה: נחשבת לאחת המבטיחות בעולם הטלקום הישראלי. יש לה תפקיד מרכזי בפיתוח התובנות של אמדוקס לגבי שוק ספקיות התקשורת וזיהוי מגמות חדשות, ובהתוויית הכיוונים העתידיים של כלל מוצרי החברה. בענף התקשורת היא נחשבת למומחית לניתוחי שוק ולאסטרטגיות עסקיות של ספקיות תקשורת עולמיות.

 

יפעת אורון (35)

 

תפקיד: שותפה בקרן ההון סיכון ורטקס (Vertex).

 

מקום עבודה קודם: בנקאית השקעות בקבוצת טכנולוגיה, טלקום ומדיה בג'יי.פי מורגן.

 

הישג בתפקיד הנוכחי: "הובלת גיוס לסטארט־אפ SolarEdge, בסכום של 23 מיליון דולר".

 

שיא מקצועי: "אחת ההשקעות הראשונות שלי משנת 2004, חברת Identify, עשתה אקזיט מרשים ונמכרה ל־BMC בשנת 2006 תמורת 150 מיליון דולר".

 

מודל לחיקוי: "המפקד שלי בצבא, פרופ' (אלוף, מיל') יצחק בן ישראל, שכיהן כראש מפא"ת. הוא חכם, רב־תחומי, יחיד במינו. עד היום אנחנו מוצאים דרכים לעבוד יחד"

 

על מה את לא מוכנה לוותר: "להרדים את הילדים לפחות שלוש פעמים בשבוע עם סיפור".

 

מעמד האשה הוא...

מעולם לא היה לי למכשול"

 

נימוקים לבחירה: הגיעה מהר מאוד לעמדת מפתח בנוף ההון סיכון ותעשיית ההייטק בישראל, אחרי שהתמחתה בניהול השקעות בניו יורק. מהווה ציר מרכזי בגיוסי כספים ובמציאת שווקים בעבור החברות המובילות של הקרן. עשויה להיות דומיננטית, לא רק בנישה הזו, אלא בענף ההייטק הישראלי בכלל

 

ריקי דרורי (33)

 

תפקיד: סמנכ"לית שיווק, גוגל ישראל.

 

מקום עבודה קודם: NYPR, חברה ניו־יורקית לייעוץ שיווקי לחברות סטארט־אפ.

 

הישג בתפקיד הנוכחי: "התאמתם, שיווקם והחדרתם של מוצרי גוגל, כמו Gmail ,iGoogle ויוטיוב, לשוק הישראלי, ויצירת שיתופי פעולה שיווקיים, כמו שיתוף הפעולה בין ערוץ 2 ליוטיוב במהלך הבחירות לכנסת".

 

שאיפה בתפקיד: "שמירה על המותג. לא להיות יהירים, אלא להזכיר לגולש מדי יום למה כדאי לו לגלוש בגוגל".

 

שיא מקצועי: "העבודה עם הילרי קלינטון, כיועצת לענייני ישראל, בתקופת המירוץ לסנאט בשנת 2000".

 

על מה את לא מוכנה לוותר: "ספינינג, ריצה וחדר כושר" 

 

פעילות למען הקהילה: "פעילות משותפת של גוגל ויד ושם לפתיחת ערוצי יד ושם ביוטיוב, שמנציחים עדויות של ניצולי שואה ומשמשים כמסמך היסטורי חשוב לדורות הבאים. כדור שלישי למשפחה של ניצולי שואה, הפרויקט הזה חשוב לי וקרוב ללבי".

 

מעמד האשה הוא... נושא חשוב, אך אף פעם במהלך הקריירה לא עמד בדרכי".

 

תימור ארבל-סדרס (34)

 

תפקיד: מנהלת השקעות בכירה בפלנוס.

 

מקום עבודה קודם: "ולוריס - חברת ייעוץ ספרדית".

 

הישג בתפקיד הנוכחי: "בשלוש השנים שאני עובדת בפלנוס הובלתי צוות שביצע 20 השקעות בסכום כולל של כ־100 מיליון דולר, בהן חברות מבטיחות בשוק הישראלי, כמו אופטיר וג'ג'ה".

 

שאיפה בתפקיד: "להפוך לשותפה בקרן ולהביא לה עסקאות רווחיות".

 

שיא מקצועי: "לימודים לתואר שני באוניברסיטת Esade בברצלונה, אחד מחמשת בתי הספר המובילים למינהל עסקים באירופה. הישג נוסף - חברות שהבאתי לפלנוס, כמו ג'ג'ה ואיגלו אן טריג".

 

איפה לא תעבדי: "לא אעבוד במקום לא מוסרי, או אצל אנשים שאני לא מעריכה אותם או לא מאמינה להם" › על מה את לא מוכנה לוותר: "על המשפחה שלי" › אתר הבית שלך: "דף לבן. אני מעדיפה ללכת לאן שאני צריכה".

 

מעמד האשה הוא... בדרך הנכונה, ומצריך עוד הרבה עבודה ומודלים לחיקוי"

 

נימוקים לבחירה: אמביציוזית והשתלבה במהירות בצוות השקעות קיים. בעלת יכולות יוצאות דופן בהבנת טכנולוגיות ושווקים וניתוח של חברות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x