שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

דירוג צ'יימברס לעוה"ד: ש.הורוביץ מוביל בליטיגציה, הרצוג פוקס נאמן בבנקאות

לפי חברת הדירוג הבריטית, משרד עוה"ד גולדפרב מדורג ראשון בתחום החברות. משרדו של שלמה כהן שולט בתחום הקניין הרוחני

מארק שון 13:2104.03.09

חברת הדירוג הבריטית צ'יימברס אנד פרטנרס פירסמה השבוע את דירוג משרדי עורכי הדין המובילים - ומתברר כי אין חדש תחת השמש: המשרדים ש.הורוביץ, הרצוג פוקס נאמן, גולדפרב וגרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ממשיכים להוביל - כמדי שנה.

 

צ'יימברס מדרגת את המשרדים לפי שש קטוגריות: בנקאות ופיננסים, חברות ומיזוגים ורכישות, ליטיגציה, קניין רוחני ומיסוי.

 

אלקס הרטמן אלקס הרטמן צילום: אוראל כהן
ליטיגציה: ש.הורוביץ לא יורד מהמקום הראשון

 

"הכוח המוביל של המשרד, צוות הליטיגציה של ש.הורוביץ, הוא ללא ספק המוביל בתחומו בישראל", נכתב בדירוג צ'יימברס. המשרד בודד בפסגה ברמת הדירוג הראשונה. השותף הבכיר אלקס הרטמן מוגדר בדירוג כאחד הליטיגטורים הטובים בישראל. ב.לוינבוק, משרד שמוכר פחות בנוף התקשורתי בארץ, מדורג במקום השני, ובדירוג מצוין כי הוא ידוע בליטיגציה בתחום הבנקאות בעיקר.

 

צוות הליטיגציה של משרד פישר בכר חן וול אוריון, המדורג גם כן בקבוצת האיכות השניה, מוגדר כבעל אמביציה ודינמיות. צ'יימברס הדגיש כי המשרד ייצג את נס טכנולוגיות בתביעות בהן זכתה בכ-100 מיליון שקל. עמיתים למקצוע הגדירו את עו"ד רובי בכר, המוביל את הצוות, כאנטיתזה לליטיגטור הקלאסי: שקט ולא מוחצן אך מאוד יעיל.

 

במסגרת הבחירות הפרסונליות בלט פרופ' יובל לוי, שמשרדו מדורג בקבוצת הדירוג השנייה יחד עם משרדים ענקיים דוגמת הרצוג ומיתר. משרדו של לוי, שחצי ממנו עוסק בליטיגציה, נהנה מהמוניטין של פרופ' לוי ושל יחיאל כשר ממשרדו, שעמיתיו למקצוע העידו עליו כי מדובר באחד המוחות המשפטיים הטובים בישראל. לקוחות של המשרד העידו כי כל תיק מקבל "מגע אישי".

 

משרדם של עורכי הדין יעקב וינרוט וצבי אגמון אמנם אינו מדורג, אבל וינרוט, אישית, מוגדר כבחירה פופולרית בישראל בתחום הצווארון הלבן; אגמון מוגדר ליטיגטור מוביל בתחום ההגבלים העסקיים.

 

יעקב נאמן יעקב נאמן צילום: יריב כץ
בנקאות ופיננסים: הרצוג, קנטור וש.הורוביץ בראש

 

בתחום הבנקאות והפיננסים מובילים את הדירוג המשרדים הרצוג פוקס נאמן, קנטור אלחנני טל וש.הורוביץ. הרצוג פוקס נאמן מוגדר כמייצג את מרבית הבנקים המובילים בישראל. בנוגע לקנטור אלחנני טל מציינים בצ'יימברס את היחסים הקרובים של המשרד עם בנק לאומי.

 

ש.הורוביץ ידוע בקשריו הטובים עם הבנקים הגדולים בישראל, נכתב בדירוג, ובכלל זה לאומי, הפועלים ו-HSBC ישראל. השותפה הבכירה רותה אורן בולטת בשני תחומים - הבנקאות וחברות, והוגדרה "מלכת המיזוגים והרכישות בישראל".

 

לקוחות המשרד ציינו את הרמה המעולה של עורכי הדין בכל הדרגות, ואמרו כי הם תמיד ישתמשו בו לצורך עסקאות פיננסיות סבוכות.

 

משרדם של שלושת עורכי הדין הצעירים אמנון אפשטיין, נמרוד רוזנבלום וגלעד מעוז - ERM, שהוקם לפני כשלוש שנים, בולט זו השנה השלישית. בתחום הבנקאות והפיננסים הוא מדורג אמנם רק בקבוצת איכות הרביעית, אך בצ'יימברס צופים למשרד עתיד מבטיח באמצעות הקשרים שיש לשותפים עם חברות מלונדון. אפשטיין גם נכנס בתחום זה לדירוג האישי כ"הבטחה לעתיד", והוגדר כבעל תפישה עסקית ויכולת מצוינת בתחום הבינלאומי.

 

תחום החברות: גולדפרב מקום ראשון

 

עורכי הדין במשרד גולדפרב, המוביל בדירוג המשרדים בתחום החברות ומיזוגים ורכישות, מוגדרים על ידי צ'יימברס  כ"מקושרים היטב ואנשים שנעים לעבוד עמם". לקבוצת הדירוג הראשונה מצטרפים המשרדים גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג, הרצוג פוקס נאמן ומיתר ליקוורניק גבע & לשם, ברנדויין.

 

מיסוי: המחלקה של הרצוג - למרות שליטת משרד הבוטיק

 

למרות שליטתם של משרדי הבוטיק בתחום המיסוי והמיעוט במחלקות מס במשרדים הגדולים, שלושת עורכי הדין הראשונים המוגדרים כמוערכים ביותר הם ממחלקת המסים של הרצוג פוקס נאמן: יעקב נאמן, אלדר בן רובי ומאיר לינזן.

 

משרד הבוטיק אלתר שומר על הבכירות שלו בענף למרות פטירתו של ד"ר אברהם אלתר ב-2007. הצוות כולל עשרה עורכי דין, מתוכם שבעה שותפים. עמיתים למקצוע הגדירו את זיו שרון, ראש המשרד הידוע במומחיותו במיסוי מקרקעין, כמי שמספיק אינטליגנטי ויצירתי כדי למלא את מקומו של אלתר.

 

במקום השני אחרי משרד אלתר מתייצב צוות המיסוי של משרד גורניצקי, המוגדר כ"צוות חזק מאוד". דניאל פסרמן, שייעץ ליצחק תשובה בענייני מס בנוגע לעסקת מלון פלאזה בלאס וגאס, הוגדר כאדם "מבריק", שמצליח להראות ללקוחות שלו את התמונה הכוללת של העסקאות.

 

קניין רוחני: שלמה כהן בראש, כרגיל

 

משרדו של שלמה כהן שולט כבר כמה שנים ללא עוררין בתחום הקניין הרוחני, והצוות של המשרד מוערך הן על ידי לקוחותיו והן על ידי העמיתים מהתחום. מיד אחריו מדורג משרד ש.הורוביץ. פרל כהן צדק לצר, עם משרד בארה"ב, מדורג במקום השלישי.

 

משרד סנפורד קולב, המדורג בקבוצת האיכות השנייה, נודע בשל איכותו של קולב עצמו, שנחשב ליועץ משפטי המשרה ביטחון בלקוחותיו. "אם אתה צריך לנווט בחוקי הפטנטים הסבוכים של האמריקאים", נכתב בדירוג, "הרי שזו היא החברה בשבילך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x