$
משפט

ביהמ"ש: למרות שהגבייה הלא-חוקית הופסקה - תשלם עיריית בת ים 420 אלף שקל לתובעת ייצוגית

בשנת 2006 תבעה שרית חבה את העירייה בגין חיובה ב"אגרת מיכלי אשפה". העירייה אמנם הפסיקה את הגבייה בטרם אושרה התביעה כייצוגית, אבל התובעת ועורכי דינה - ייצאו נשכרים

מארק שון 13:0022.02.09
עיריית בת ים תשלם לתובעת ייצוגית ולעורכי דינה 420 אלף שקל, למרות שהגבייה הלא-חוקית, לגביה טענו התובעים, הופסקה לאחר הגשת הבקשה לאשר התביעה כייצוגית. כך עולה מהחלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב מהבוקר (א').

 

שרית חבה תבעה את עיריית בת ים בגין אגרה שגבתה האחרונה עבור
החלפת מיכלי אשפה. בסוף שנת 2006 חייבה העירייה את התובעת ב"אגרת מיכלי אשפה", בסך של כ-90 שקל. בחודש יולי 2007, לאחר הגשת הייצוגית, הודיעה העירייה על הפסקה גביית האגרה, מה-1 באוגוסט אותה שנה.

 

מדובר בתביעה שנייה בנושא זה נגד עיריית בת ים, לאחר שבשנת 2003 (בטרם נחקק חוק התובענות הייצוגיות) דחה השופט בדימוס, ד"ר גבריאל קלינג, את התביעה, אך קבע באופן מפורש, כי הגבייה של עיריית בת ים בגין מיכלי אשפה - אינה חוקית.

 

השופטת, ד"ר מיכל אגמון-גונן, לא קיבלה הפעם את טענת העירייה, שהגבייה היתה נפסקת - ללא קשר להגשת התובענה הייצוגית - וכתבה בהחלטתה, כי גם לאחר קביעתו של ביהמ"ש ב-2003 המשיכה העירייה לגבות את הכספים.

 

חוק התובענות הייצוגיות קובע, כי מרגע שהרשות הציבורית הודיעה על הפסקת הגבייה בגינה היא נתבעת, בית המשפט חייב לדחות את הבקשה לאישור הייצוגית, אך במקביל - יכול לפסוק שכר לתובע הייצוגי ועורך דינו.

 

השופטת אגמון-גונן קבעה, כי התביעה הייצוגית חסכה גבייה של כ-7 מיליון שקל, לתקופה של שנתיים, לתושבי בת ים, ועל כן תקבל התובעת הייצוגית 100 אלף שקל ועורכי דינה, עדי מוסקוביץ', ליאור הנדין ואיתי כהן, יקבלו שכר טרחה של 320 אלף שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x