$
בארץ

לאומי מצמצם פעילות בחצור הגלילית והתושבים זועמים

ראש המועצה, שמעון סויסה, מתכנן לארגן מרד צרכנים. סויסה: "בנק לאומי מכה שנית את חצור הגלילית, לאחר שהיה בין אלו שיזמו את בקשת הכינוס למפעל ויטה פרי גליל"

מיקי פלד 14:4419.02.09

זעם בחצור הגלילית בעקבות כוונת בנק לאומי לצמצם את הפעילות בסניף ביישוב לכדי נקודת שירות ולפתוח במקום זאת סניף בראש פינה. נקודת השירות תספק שירותי טלרים, בעוד ייעוץ השקעות ופעילויות אחרות יינתנו בראש פינה.

 

לדברי ראש המועצה, שמעון סויסה, "בנק לאומי מכה שנית את

חצור הגלילית, לאחר שהיה בין אלו שיזמו את בקשת הכינוס למפעל ויטה פרי גליל". סויסה מתכוון לארגן מרד צרכנים בקרב תושבי חצור, כך שכל מי שהיה לו חשבון בלאומי יעבור לבנק הפועלים, הבנק השני הפועל ביישוב. לדברי סויסה, זהו צעד עקרוני. אף שזמן הנסיעה בין שני היישובים הוא כעשר דקות בלבד, עבור רבים מתושבי חצור מדובר בפגיעה קשה כי אינם בעלי רכב.

 

הדעה הרווחת בחצור היא שהמעבר לראש פינה אינו מקרי. מפעל ויטה פרי גליל בחצור, המעסיק כ־300 עובדים שרובם תושבי היישוב, עומד להיסגר. בלעדיו שיעור האבטלה עלול להשליש את עצמו ולהגיע ל־25%. בעקבות זאת עלולים עסקים רבים נוספים להיסגר. בראש פינה, לעומת זאת, מתגוררת אוכלוסייה ברמה סוציו־אקונומית גבוהה יותר.

 

מבנק לאומי נמסר: "הסניף החדש בראש פינה הוא רחב ומפואר יותר וישפר את השירות בכל האזור. אנחנו לא נוטשים את חצור, שכן נקודת השירות תמשיך לספק את רוב הפעולות שסיפקה עד כה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x