$
סביבה

הסדר פשרה: חד אסף פלדות תשקיע 14 מיליון שקל לצמצום פליטות מזהמים

ב-2006 הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד החברה מעכו בטענה כי נמצאו פליטות חריגות מארובות המפעל. הסדר פשרה הוגש היום לבית המשפט

גלית שפיר 23:4510.02.09

חברת חד אסף פלדות מעכו תשקיע כ-14 מיליון שקל לצמצום פליטות של מזהמים. כך נקבע בהסדר פשרה שהוגש השבוע לאישור לבית המשפט.

 

בהסדר נקבע כי הפעולות שהחברה תבצע ייקבעו על ידי מומחה אוביקטיבי, וחלק מהן כבר בוצעו. עוד נקבע כי החברה תפקיד 330 אלף שקל לטובת קרן לתרומה

סביבתית. הקרן תנוהל על ידי המגשר, עו"ד יריב אברמוביץ, והכספים יחולקו לטובת מחקרים להגנת הסביבה. כמו כן נקבע כי תוקם ועדה משותפת של החברה ותושבי הסביבה שתסייע ביישוב מחלוקות עתידיות. הסדר הפשרה הוגש לאישור לשופט יצחק כהן.

 

בדצמבר 2006 הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד החברה. ארבעה תושבי הסביבה טענו בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד אמיר ישראלי, כי בבדיקות פתע שבוצעו בארובות המפעל התגלו חריגות בפליטות מהארובות. את המפעל ייצג בהסדר הפשרה עו"ד אלעזר נחלון.

 

מחברת חד אסף פלדות נמסר: "נגד החברה אכן נפתח הליך ייצוגי בו נטענו נגדה טענות שונות. החברה הבהירה כי היא פועלת כדין ונוקטת פעולות אף למעלה מן הנדרש כדי לוודא עמידה בתנאי רישיון העסק שהוצאו לה. החברה גם הבהירה כי פעלה לכל אורך הדרך בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה ובשקיפות מלאה. ככל שהיו תקלות מעטות, הרי שהן טופלו על ידה מיידית; לא היתה להן כל השפעה סביבתית ובוודאי שלא נגרם למאן דהו נזק כלשהו". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x