$
תיירות

ארקיע מבקשת לקצץ 10% משכר העובדים

ההנהלה ביקשה מהעובדים לקצץ בשכרם בשל המצב הכלכלי, ואולם בהסתדרות דורשים שהקיצוץ יוחזר לעובדים בעתיד, כשהמצב ישתפר

יסמין גיל 13:2628.01.09

הנהלת ארקיע מבקשת לקצץ 10% משכר העובדים, בשל המצב הכלכלי במשק. לפני כיומיים נפגשו נציגי ההנהלה עם נציגי העובדים, שם התבקשו האחרונים לקצץ בשכרם - גם בשל הצפי להאטה בפעילות בחודשים הקרובים. אתמול (ג') נפגש אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, עם ההנהלה, על מנת לדון

במהלך.

 

בארקיע כ-620 עובדים, והיא בבעלות משותפת: 70% של חברת נקש ו-30% של העובדים.

 

"אנחנו עדיין במחלוקת", אומר היום ל"כלכליסט", אדרי, "אנחנו הרי יכולים להתנגד למהלך הורדת השכר, אבל אני מסכים כי אני יודע שהמצב כרגע, ואני מדגיש - כרגע, לא טוב. אלא שמבחינתנו אם החברה מורידה היום סכום מסוים משכר העובדים, שתחזיר להם אותו כשמצבה ישתפר".

 

אלא שההצעה הזאת, להתייחס להורדת השכר כהלוואה של העובדים לחברה, שתוחזר אליהם בעתיד כשמצב החברה ישתפר, כפי הנראה לא מתקבלת בשמחה רבה בקרב ההנהלה. "הם רוצים להקטין ולא להחזיר", אומר אדרי.

 

עוד אומר אדרי, כי על הפרק קיצוץ רוחבי לכל העובדים, ואולם בהסתדרות דורשים שתהיה דיפרנציאציה בין הורדות השכר, בהתאם לגובה המשכורת. בנוסף, דורשת ההסתדרות כי לאחר שיתבצע הקיצוץ, צוות משותף של ההנהלה ושל העובדים יבחן באופן קבוע  את מצב החברה, על מנת לוודא שמהלך הקיצוץ לא יימשך מעבר לנדרש.

 

"אמרתי להם בואו תעבדו בשקיפות, תראו לנו שהמצב קשה וגם תנו לוועד להציע הצעות ייעול לחסכון", אומר אדרי. כך או כך, ההצעה שתתקבל תסוכם במסגרת הסכם קיבוצי בין ההנהלה לעובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x