$
משפט

חברת השקעות נוספת רוצה להכריז על רייפמן כפושט רגל

Rockmore Investment Master האמריקאית טוענת כי בהמשך להסכם אופציה שנחתם בחודש מאי 2007 ומומש על-ידה לפני כשנה, הודה בפניה רייפמן כי הוא חייב לה 2 מיליון דולר, אך לא החזיר את חובו. לפני כחודש הגישה קרן הון גידור אמריקאית בקשה דומה נגד רייפמן

מארק שון 16:2427.01.09

חברת ההשקעות האמריקאית Rockmore Investment Master מבקשת להצטרף לבקשה למתן צו כינוס והכרזה על יו"ר אמבלייז, אלי רייפמן, כפושט רגל. בחודש שעבר הגישה קרן הון גידור אמריקאית בקשה דומה לגבי רייפמן.

 

החברה טוענת, באמצעות עו"ד גד מינא, כי רייפמן הודה בכתב שהוא חייב

לה למעלה משני מיליון דולר, אך הוא לא משלם את חובו מזה זמן. החברה מתבססת על הסכם אופציה ממאי 2007, אותו מימשה החברה והודיעה על כך לרייפמן בינואר 2008.

 

לטענת החברה טען בפניה רייפמן, כי רשויות המס בישראל מנהלות "ציד מכשפות" נגד מרבית 500 האנשים העשירים בישראל וכי נכסיו הוקפאו על ידן.

 

עוד טוענת Rockmore, כי במרץ 2008 הגיעו הצדדים להסכם, במסגרתו הודה רייפמן שהפר את התחייבויותיו וכי היא מצידה הסכימה שלא לנקוט בהליכים משפטיים, כל עוד ישלם רייפמן את החוב עד סוף חודש אפריל בשנה שעברה.

רייפמן לא שילם את הסכום ותוך ארבעה חודשים הגיע עם החברה להסדר נוסף, בו הוא התחייב לחתום על שטר חוב של 2 מיליון דולר, שאמור היה להיפרע בתחילת דצמבר 2008. בנוסף, התחייב רייפמן לשלם 357 אלף דולר.

 

חוב של 5.1 מיליון ליש"ט

 

בסוף 2008 הגישה קרן ההון גידור האמריקאית CCM Master Qualified Fund, LTD לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה למתן צו כינוס ולהכרזה על רייפמן כפושט רגל. הקרן טענה, כי רייפמן חייב לה סך של 5.1 מיליון ליש"ט, שמקורם בהסכם, במסגרתו רכש רייפמן את מניות הקרן באמבלייז. לטענת הקרן, רייפמן התחייב לשלם את מלוא הסכום עד 30 בספטמבר 2008.

 

בבקשה הקודמת, שהוגשה באמצעות עו"ד איל רוזובסקי, ממשרד צלמאיר-פילוסוף, נטען כי בשיחות והודעות דואר אלקטרוני, שהוחלפו בין נציגי הקרן לבין רייפמן במהלך שלושת החודשים האחרונים, הודה האחרון בחוב וטען כי הוא נתון במצוקה כספית וכי אין לו כל נכסים הניתנים למימוש בישראל ובחו"ל.

 

אלי רייפמן מסר בתגובה לדברים: "לא קיבלנו כל כתב תביעה ולצערי רצים היום לעיתונות לפני שמגיעים לאדם. אני מעריך שיש חשש בקרב קרנות ואנשי עסקים, עקב הפרסומים בעיתונות, לפיהם אני מתמוטט כלכלית ולכן לא מן הנמנע שתתפתח נהירה של כל החוששים לתפוס 'מקום בתור' לחלוקת נכסים".

 

"אני מדגיש", כך רייפמן: "אני רחוק מלהיות פושט רגל. נכסיי עולים על התחייבויותיי משמעותית. נלמד את החומר וניצור קשר עם הקרן, להבין בדיוק במה מדובר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x