$
סביבה

ביהמ"ש: מותר להמשיך לגבות כסף בכניסה לחוף פלמחים

בית המשפט המחוזי בת"א דחה בקשה לתביעה ייצוגית נגד החברה המפעילה את החניון על גביית תשלום גם ממי שאינו מחנה את רכבו במקום

גלית שפיר 12:3019.01.09

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר להמשיך ולגבות כסף בכניסה לחוף פלמחים. סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת דרורה פלפל, דחתה בקשה לתביעה ייצוגית בעניין נגד חברת השמירה צוות 3 ניהול והשקעות.

 

בתביעה שהוגשה על ידי אור מצקל נטען כי החל ממאי 2005 החברה מפעילה

את החניון לאחר שזכתה במכרז. לטענת מצקל, בעלי החניון גובים כסף עבור המעבר גם מאלה שאינם חונים בחניון. "גובים 20 שקל מכל המעוניין לעבור בכביש 4311 מדרום למחסום, גם אם יעדו אחר שאינו החניון כמו מטיילים שמגיעים לבקר בשמורת הטבע 'יבנה ים', ומטיילים המעוניינים להגיע לרצועת 'חוף הדייגים' השוכנת דרומית לקיבוץ פלמחים. כל אלה נאלצים לעבור במחסום ולכן הם נדרשים לשלם, למרות שאינם מחנים את רכבם בחניון".

 

מצקל העריך בתביעה כי הנזק שנגרם לכלל הקבוצה שבשמה הגיש את התביעה הוא 6 מיליון שקל (החישוב נעשה על פי הערכה שמדי יום עברו את המחסום אלף איש).

 

חברת השמירה צוות 3 ניהול טענה באמצעות עו"ד מאיה עזריאל–לאוב ממשרד בנאי, עזריאל, שטרן, כי החברה מילאה את ההוראות שנתנו לה מהרשות המקומית בהתאם להוראות המכרז. השופטת פלפל דחתה את התביעה וקבעה כי מצקל ישלם הוצאות של 35 אלף שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x