$
משפט

קריסת גן אורנים: המשטרה מחפשת את הבעלים

יוחאי פלג, בעליה של חברת פוד קונקשן, נמלט מהארץ והותיר אחריו חובות כבדים. המשטרה פתחה כנגדו בחקירה פלילית עקב חשד למעשי הונאה שביצע

איתי הר-אור ועמיר קורץ 12:1119.01.09
מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב פתח בחקירה פלילית נגד בעלי "פריים גן אורנים", יוחאי פלג, שנמלט מהארץ כשהוא מותיר אחריו חובות כבדים. פלג, בעליה של חברת פוד קונקשן, המפעילה את גן האירועים היוקרתי, עזב במפתיע את הארץ, כשהוא מותיר אחריו נושים רבים, בעיקר הבנקים, להם
הוא חייב כ-35 מיליון שקל.

 

החשדות שאותם בודקת המשטרה הם מעשי הונאה לכאורה שביצע פלג, בעת שגבה כספים רבים מאנשים שביקשו לקיים אירוע ב"גן אורנים", מבלי שגילה כי המקום נקלע לקשיים וכי הסיכוי שהאירוע יתקיים נמוך, וכי כספיהם של מזמיני האירועים - ירדו לטמיון. נבדקת גם האפשרות  שפלג הונה ספקים רבים, אשר סיפקו לו סחורה וציוד עבור הפעלת המקום, מבלי ששילם עבורה את מלוא התמורה.

 

גורם המקורב לחקירה מסר ל"כלכליסט": "כרגע אנחנו אוספים חומרים שקשורים לפרשה, ומבצעים פעולות חקירה שונות. יש מספר תלונות של זוגות, שפנו למשטרה וסיפרו כי הם הזמינו מקום באולם, שילמו את הכסף, והבעלים פשוט נעלם".

 

עוד הוסיף המקורב לחקירה כי המשטרה עושה כעת מאמצים לאתר את מקום הימצאו של יוחאי פלג, שנמלט לחו"ל. במשטרה סירבו לומר באילו אמצעים הם נוקטים במטרה לאתרו.  

 

"מתווכחים על כל שקל"

 

זוגות שהיו אמורים להתחתן בפריים גן אורנים מתארגנים כעת להגשת תביעה נגד גן האירועים. עשרות זוגות חברו ויצרו קשר עם עו"ד תום סטרוגו כדי לגבש תביעת פיצויים. הזוגות מעבירים אי מיילים אחד לשני ואוספים פרטים כדי ליצור מסה של לקוחות שנפגעו. בכוונתם להיפגש עם עורך הדין ולגבש את התביעה בימים הקרובים 

 

אסף סינגל, אחד הנפגעים המארגנים את התביעה האזרחית: "אנו מתכוונים לתבוע את הגן על עוגמת נפש, על אובדן הכסף וימי העבודה שנגרמו לנו". סינגל היה הראשון שהגיש גם תלונה למשטרה - למרחב ירקון - נגד גן הארועים בגין הונאה. אחריו עשו זאת זוגות נוספים.

 

כעת מנסה כל זוג למצוא מקום חליפי לחתונה, בעיקר הזוגות שמתחתנים בימים הקרובים. "היו גנים שניצלו את המצב לרעה ומתווכחים איתנו על כל שקל ולא באים לקראתנו", אומר סינגל, "אבל היו גם כאלה שניאותו לעזור והתחשבו במצב הקשה שהזוגות נקלעו אליו שלא באשמתם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x