$
משפט

עובדי גן אורנים: הבעלים שכנע עובדים לתת לו הלוואות בסך של כמיליון שקל

העובדים פנו לבית המשפט בבקשה לפירוק חברת פוד קונקשיין, המפעילה את גן האירועים שקרס. טוענים שלא קיבלו את משכורת דצמבר וכי בחודשים האחרונים לא הופרשו להם הפרשות סוציאליות. בעלי הגן יוחאי פלג נמצא כעת בחו"ל

מארק שון ואיתי הר אור 15:0419.01.09

הבעלים של גן אורנים, יוחאי פלג, שכנע מספר עובדים של חברת פוד קונקשיין המפעילה את הגן לתת לחברה הלוואות כדי שהיא תשרוד, וחלק מהעובדים נענו והעניקו לחברה למעלה ממיליון שקל. כך עולה מבקשת פירוק שהוגשה היום בבוקר בבית המשפט המחוזי.

 

94 מעובדי חברת פוד קונקשיין הגישו באמצעות עו"ד אופיר רונן בקשת פירוק נגד החברה. מהבקשה עולה כי החוב של החברה לעובדיה עומד על כמה מיליוני שקלים.

 

במקביל לבקשת הפירוק הגיש עו"ד רונן בקשה לפירוק זמני ובמסגרתו למנות את עו"ד דן פרידמן למפרק הזמני של החברה. בבקשה נכתב, כי מינוי מפרק זמני מיידי הוא צעד הכרחי כדי לבדוק את האפשרות לקיים את האירועים (חתונות ובר מצוות). בבקשה נכתב עוד, כי קיים חשש נוסף שחברות מתחרות ינסו לנצל את המצוקה ולהתקשר עם לקוחות החברה תוך נישול החברה מנכסיה.

 

החברה העסיקה כ-100 עובדים קבועים ועשרות עובדים זמניים, ולטענתם החברה לא שילמה משכורות לכל עובדיה בגין חודש דצמבר 2008 ואת החלק היחסי של משכורת ינואר.

 

מהבקשה עולה עוד, כי החברה ניכתה משכר עובדיה בחודשים האחרונים (לפחות בחצי שנה האחרונה) ניכויים לביטוחי מנהלים, קופות גמל וקרנות פנסיה, לא העבירה אותם ליעדם וככל הנראה עשתה שימוש בכספים למטרות אחרות.

 

בשבוע שעבר נסע לחו"ל במפתיע בעל השליטה בקבוצה, יוחאי פלג, בשעה שלגן האירועים שבבעלותו חובות במיליוני שקלים.

 

גם עו"ד רמי בלומנפלד, עורך הדין של יוחאי פלג, מעריך שבית המשפט יורה על פירוק החברה המפעילה את הגן. במהלך סוף השבוע נפגש מנכ"ל הגן, ניסים בן נון, עם משקיעים פוטנציאליים, אך השיחות הוגדרו, לדברי עו"ד בלומנפלד, כ"לא רלבנטיות". פלג עזב במפתיע את הארץ, במה שנראה כמו הימלטות מנושים. עורך דינו מגדיר את הנסיעה "נסיעה למצוא משקיעים בחו"ל".

 

ל"כלכליסט" נודע שהמשקיע שאיתו מקיים בן נון מגעים הוא גדי כהן, בעליו של גן אירועים "אצטרובל" בשרון. בפגישה שהתקיימה אתמול בין הצדדים הביע כהן נכונות להיכנס לנעלי מפעיל הגן, ולקיים את האירועים שנקבעו. בן נון: "אנחנו מנסים לטפל בעניין מבחינה משפטית. הדברים מצויים כעת בידי עורך דינו של המשקיע". באשר לאפשרות שגוף עסקי גדול ירכוש את גן האירועים, אמר בן נון: "יש משקיעים ענקיים, אנחנו נשוחח גם איתם. כרגע העסק שלושת רבעי מת". עם זאת, סירב בן נון לגלות באילו משקיעים מדובר.

 

בן נון סיפר שעובדי גן האירועים קיבלו מכתבי פיטורים. "הודיתי להם, בין היתר, על כך שהם משכו איתי עוד 18 יום ללא שכר. גם אמרתי להם שאם יימצא פתרון, אני הראשון שמביא אותם בחזרה". על השאלה מה יעלה בגורלם של האירועים שנקבעו לימים הקרובים השיב בן נון: "האירועים הקרובים לא יתקיימו, המאוחרים אולי כן. צריך גם לזכור שיש כאלה שכבר לא מוכנים לחכות, והם כבר הלכו למקומות אחרים". בן נון הוסיף שהכספים ששולמו עבור אירועים קרובים לא יוחזרו.

 

עם היוודע שפריים גן אורנים נקלע לקשיים ושחובותיו נאמדים בעשרות מיליוני שקלים, לגן החלו להגיע אתמול רבים הטוענים שחייבים להם כספים. כשאלה נתקלו בשוקת שבורה, החלו לבזוז את המקום. אחד העדים במקום סיפר כי ספק מוצרי הבשר לקח את כל הבשר מהמקררים, והמתקין שהתקין את התאורה פירק אותה. עדים אחרים סיפרו שנתלשו דלתות המקררים, ושמנכ"ל הגן בן נון שכר שני מאבטחים גברתנים, כדי שיגנו עליו מפני נושי הגן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x