$
משפט

המנכ"ל והבעלים של "גן אורנים", יוחאי פלג, נסע במפתיע לחו"ל; הספקים: הוא הותיר חובות

גורמים בשוק המזון מסרו ל"כלכליסט" כי זה זמן רב, נשמעות טענות כי המקום נמצא בקשיים, וכי כעת יש חובות לספקים רבים, בניהם ספקי יין וספקי בשר

כתבי כלכליסט 21:3014.01.09

המנכ"ל והבעלים של פריים גן אורנים בת"א, יוחאי פלג, נסע לחו"ל במפתיע, כאשר לגן האירועים שבבעלותו חובות במיליוני שקלים. כך חוששים היום ספקים ולקוחות של גן האירועים היוקרתי.

 

גורמים בשוק המזון מסרו ל"כלכליסט" כי מזה זמן רב, נשמעות טענות כי המקום נמצא בקשיים, וכי

כעת יש חובות לספקים רבים, בניהם ספקי יין וספקי בשר.

 

בין הספקים הטענים כי פלג חייב להם כספים, ניתן למצוא את "יקבי רמת הגולן", "נטו" וחברת האבטחה "בינג אבטחה מיוחדת". ל"כלכליסט" נודע כי עיקר החוב, בגובה מיליוני שקלים, הוא כלפי הבנקים.

 

חברו הקרוב של פלג מסר ל"כלכליסט": "ראיתי אותו לפני כמה ימים, לא היה שום סימן שהוא עומד לנסוע. עד כמה שאני יודע, הוא לא הודיע על הנסיעה לאף אחד. זה מפתיע אותי, כי אני חבר שלו עשרות שנים".

 

בין מי שעשויים להיות נפגעים עקב הקשיים של פריים גן אורנים, ניתן היה למצוא היום זוגות ששילמו מקדמות עבור אירוע במקום, מבלי שהם יודעים אם האירוע יתקיים. היום אף הגיעו לגן זוגות שאמורים להתחתן בימים הקרובים וגילו כי האירוע לא יתקיים וכי המקדמה ששילמו ירדה לטמיון.

 

אחד הזוגות סיפר ל"כלכליסט": "מיד כשזה נודע לנו, הגענו לגן. היו שם עוד זוגות שבכו ולא ידעו מה לעשות, גם הם שמעו שהבעלים ברח לחו"ל. עוד סיפר אחד מלקוחות הגן כי "העובדים במקום סיפרו לנו שלא קיבלו החודש שכר, ובכו ביחד איתנו, לא היה להם הרבה מה להגיד לנו חוץ מזה שהבעלים ברח מהארץ והשאיר אותנו תקועים".

 

זוגות שאמורים להתחתן בקרוב בגן ארונים נדדו היום בין גני ארועים בארץ וחיפשו חלופה ברגע האחרון. מנכ"ל קייטרינג פרי הארץ, אריק חכימי, אמר ל"כלכליסט": "מהיום בצהריים התחילו להגיע אלי עשרות טלפונים של זוגות שנתקעו, אנשים שהחתונה שלהם עוד שבוע ועשרה ימים, יש אנשים ששילמו 100 אחוז מהחתונה ומבקשים רחמים, ואני הולך לקראתם ונותן להם מחירי הנחה. גם עובדים של הקייטרינג של גן אורנים, התקשרו אלי לחפש עבודה".

 

פרקליטו של יוחאי פלג, עו"ד רמי בלומנפלד, מסר ל"כלכליסט": "פלג נסע לחו"ל לחפש משקיעים לעסק. כמו לכל עסק, גם לפריים גן אורנים יש חובות, וכרגע אנחנו במשא ומתן למצוא משקיעים נוספים כדי למצוא פתרון למצב שנוצר". בתגובה לטענות הספקים כי לפלג חובות כבדים כלפיהם, מסר בלומנפלד כי "לכל עסק יש תנאי אשראי ויש חובות". באשר לנסיבות שבהן עזב פלג את הארץ, מסר בלומנפלד כי "פלג נסע לחו"ל בסך הכל לפני יומיים, במטרה לאתר משקיעים לעסק. "לעניות דעתי, יש לו כוונה לחזור".

 

את הידיעה כתבו: איתי הר-אור, עמיר קורץ, גלי ברגר וגלי וולצקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x